Kullanmadan önce, birlikte verilen EN-EL15b pili şarj edin.

Pil ve Şarj Cihazı

“Emniyetiniz İçin” (0 Emniyetiniz İçin) ve “Fotoğraf Makinesi ve Pilin Bakımı: Uyarılar” (0 Fotoğraf Makinesi ve Pil Bakımı: Uyarılar) bölümlerindeki uyarıları ve dikkat edilecek hususları okuyun ve bunlara uyun.

Pil Şarj Cihazı

Birlikte verilen EN-EL15b pili takın ve şarj cihazını prize takın. Ülkeye ve bölgeye bağlı olarak şarj cihazı bir AC duvar adaptörü veya bir güç kablosu ile birlikte gelir.

 • AC duvar adaptörü: AC duvar adaptörünü şarj cihazının AC girişine takın (q). AC duvar adaptörü mandalını gösterildiği gibi kaydırın (w) ve adaptörü yerine sabitlemek için 90° döndürün (e). Pili takın ve şarj cihazını prize takın.

  AC duvar adaptörü mandalı

 • Güç kablosu: Fiş gösterilen yönde olarak güç kablosunu bağladıktan sonra pili takın ve kabloyu prize takın.

Pil şarj olurken CHARGE (ŞARJ) lambası yanıp söner. Bitmiş bir pil yaklaşık iki saat 35 dakikada tamamen şarj olur.

Pil şarj oluyor

Şarj tamamlandı

AC Şarj Adaptörleri

EN-EL15c/EN-EL15b şarj edilebilir Li-ion piller fotoğraf makinesine takıldığında, fotoğraf makinesi opsiyonel bir EH-7P AC şarj adaptörüne bağlı olduğunda şarj olacaktır (EH-7P, EN-EL15a ve EN-EL15 pilleri şarj etmek için kullanılamaz; onun yerine birlikte verilen MH-25a pil şarj cihazını kullanın). Bitmiş bir pil yaklaşık iki saat 35 dakikada tamamen şarj olur. Gereken ülkeler veya bölgelerde AC şarj adaptörlerinin, fiş adaptörü takılı olarak verileceğini unutmayın; fiş adaptörünün şekli satıldığı ülkeye göre farklılık gösterir.

 1. EN-EL15c/EN-EL15b’yi fotoğraf makinesine takın (0 Pili ve bir Hafıza Kartı takın).

 2. Fotoğraf makinesinin kapalı olduğunu onayladıktan sonra, AC şarj adaptörünü bağlayın ve adaptörü prize takın. Fişi veya fiş adaptörünü prize bir açıyla değil düz olarak takın ve aynı önlemi AC şarj adaptörünü prizden çıkarırken de uygulayın.

  CHARGE (ŞARJ) lambası

  Fotoğraf makinesi CHARGE (ŞARJ) lambası şarj işlemi devam ederken amber renk yanar ve şarj işlemi tamamlandığında söner. Fotoğraf makinesinin bağlıyken kullanılabilmesine rağmen fotoğraf makinesi açıkken pilin şarj olmayacağını ve fotoğraf makinesinin AC şarj adaptöründen güç çekmeyeceğini unutmayın.

 3. Şarj işlemi tamamlandığında AC şarj adaptörünü prizden çekip fotoğraf makinesi ile bağlantısını kesin.

CHARGE (ŞARJ) Lambası

Örneğin pil uyumlu olmadığı veya fotoğraf makinesinin sıcaklığı yükseldiği için pil AC şarj adaptörü kullanılarak şarj edilemiyorsa CHARGE (ŞARJ) lambası yaklaşık 30 saniye boyunca hızlı bir şekilde yanıp sönecek ve ardından kapanacaktır. CHARGE (ŞARJ) lambası kapalıysa ve pilin şarj olduğunu gözlemlemediyseniz fotoğraf makinesini açın ve pil düzeyini kontrol edin.