Fotoğraf makinesi Z objektif yuvalı objektiflerle kullanılabilir. Objektifleri takmadan veya çıkarmadan önce, fotoğraf makinesi açma/kapama düğmesinin OFF konumunda olduğunu onaylayın. Objektif veya gövde kapağı çıkarıldığında fotoğraf makinesine toz girmesini engellemek için dikkatli olun ve resimler çekmeden önce objektif kapağını çıkardığınızdan emin olun. Bu elkitabında görsel amaçlı olarak genelde kullanılan objektif bir NIKKOR Z 24–70mm f/4 S’dir.

Fotoğraf makinesi gövde kapağını çıkarın

Arka objektif kapağını çıkarın

  Montaj işareti (fotoğraf makinesi)

  Montaj işareti (objektif)

Montaj işaretlerini hizalayın

G

Görüntü sensörüne veya objektif kontaklarına dokunmayın.

Objektifi yerine oturana kadar gösterildiği gibi döndürün

F Objektif Yuvalı Objektifler

F objektif yuvalı objektifleri kullanmadan önce FTZ objektif yuvası adaptörünü (ayrıca tedarik edilir ve bulunabilir, 0 FTZ Objektif Yuvası Adaptörü Kullanım Kılavuzu) taktığınızdan emin olun. F objektif yuvalı objektifleri fotoğraf makinesine doğrudan takmaya çalışmak objektife veya görüntü sensörüne zarar verebilir.

Objektifleri Çıkartma

Objektifleri çıkarırken veya değiştirirken fotoğraf makinesinin kapalı olduğundan emin olun. Objektifi çıkarmak için objektifi saat yönünde çevirirken (w) objektif çıkartma düğmesini (q) basılı tutun. Objektifi çıkardıktan sonra objektif kapaklarını ve fotoğraf makinesi gövde kapağını yerine yerleştirin.