Pili ya da hafıza kartını takmadan veya çıkarmadan önce, fotoğraf makinesi açma/kapama düğmesinin OFF konumunda olduğunu onaylayın. Turuncu mandalı bir tarafa basılı tutmak için pili kullanarak pili gösterilen yönde takın. Pil tamamen takıldığında mandal, pili yerine kilitler.

Pil mandalı

Hafıza kartını gösterilen yönde tutarak yerine oturana kadar dümdüz yuvanın içine kaydırın.

Pilin Çıkarılması

Pili çıkarmak için fotoğraf makinesini kapatın ve pil yuvası kapağını açın. Pili serbest bırakmak için pil mandalını okla gösterilen yönde bastırın ve ardından pili elle çıkarın.

Hafıza Kartlarının Çıkarılması

Hafıza kartına erişim lambasının kapalı olduğunu onayladıktan sonra, fotoğraf makinesini kapatın, hafıza kartı yuvası kapağını açın ve kartı çıkartmak için kartı içeri doğru bastırın (q). Kart daha sonra elle çıkarılabilir (w).

Pil Seviyesi

Pil seviyesi fotoğraf makinesi açıkken çekim ekranında ve kontrol panelinde gösterilir.

Ekran

Vizör

Kontrol paneli

  • Pil seviyesi göstergesi, pil seviyesi düştükçe L seviyesinden başlayarak sırasıyla K, J, I ve H olarak değişir. Pil seviyesi H seviyesine düştüğünde çekime ara verin ve pili şarj edin veya yedek bir pil hazırlayın.
  • Deklanşör devre dışı bırakıldı. Pili şarj edin. mesajı görüntülenirse pili değiştirin veya şarj edin.

Kalan Poz Sayısı

Fotoğraf makinesi açıkken çekim ekranı ve kontrol paneli, geçerli ayarlarla çekilebilen fotoğraf sayısını gösterir (1000’in üzerindeki değerler aşağı doğru en yakın yüzlüğe yuvarlanır; ör., 1400 ve 1499 arasındaki değerler 1,4 k olarak gösterilir).

Ekran

Vizör

Kontrol paneli

Hafıza Kartları

  • Kullanım sonrasında hafıza kartları sıcak olabilir. Hafıza kartlarını fotoğraf makinesinden çıkarırken gereken itinayı gösterin.
  • Hafıza kartlarını takmadan veya çıkarmadan önce gücü kapatın. Formatlama sırasında veya veriler kaydedilirken, silinirken ya da bir bilgisayara veya başka bir cihaza kopyalanırken hafıza kartlarını fotoğraf makinesinden çıkarmayın, fotoğraf makinesini kapatmayın veya güç kaynağını çıkarmayın veya bağlantısını kesmeyin. Bu önlemlere uyulmadığı takdirde, veri kaybedilebilir veya fotoğraf makinesinde ya da kartta hasar oluşabilir.
  • Kart terminallerine parmaklarınızla veya metal nesnelerle dokunmayın.
  • Bükmeyin, düşürmeyin ya da güçlü fiziksel etkilere maruz bırakmayın.
  • Kart muhafazasına güç uygulamayın. Bu önlemin alınmaması kartın hasar görmesine neden olabilir.
  • Suya, ısıya, yüksek düzeyde neme veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
  • Hafıza kartlarını bir bilgisayarda formatlamayın.

Hafıza Kartı Yok

Bir hafıza kartı takılmamışsa çekim ekranında bir “hafıza kartı yok” göstergesi görünecektir ve hem kontrol paneli hem de çekim ekranında [–E–] görünecektir.