Bir bilgisayara resimler yüklemek için fotoğraf makinesini bir kablosuz ağ üzerinden veya birlikte verilen USB kablosunu kullanarak bağlayın.

USB ile Bağlanma

Birlikte verilen USB kablosu fotoğraf makinesini ViewNX-i yüklü bir bilgisayara bağlamak için kullanılırsa resimleri görüntülemek, düzenlemek ve organize etmek üzere bilgisayara kopyalayabilirsiniz.

ViewNX-i’yi Yükleme

ViewNX-i yükleyicisini aşağıdaki web sitesinden indirin ve kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin (mevcut kullanıcılar, eski sürümler fotoğraf makinesini desteklemeyebileceği için en son sürümü indirdiklerinden emin olmalıdır). Bir İnternet bağlantısı gerekir. Sistem gereksinimleri ve diğer bilgiler için bölgenizdeki Nikon İnternet sitesini ziyaret edin.

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Capture NX-D

Fotoğraflara ince ayar yapmak veya NEF (RAW) resimlerin ayarlarını değiştirmek ve onları diğer formatlarda kaydetmek için Nikon’un Capture NX-D yazılımını kullanın. Capture NX-D aşağıdaki web sitesinden indirilebilir:

https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Resimleri Bilgisayara Kopyalama

Ayrıntılı talimatlar için ViewNX-i çevrimiçi yardımına bakın.

 1. USB kablosunu bağlayın.

  Fotoğraf makinesini kapattıktan ve bir hafıza kartının takılı olduğundan emin olduktan sonra, birlikte verilen USB kablosunu gösterildiği gibi bağlayın.

  USB Soketleri

  Fotoğraf makinesini doğrudan bilgisayara bağlayın; kabloyu USB soketi veya klavye üzerinden bağlamayın.

  Güvenilir Bir Güç Kaynağı Kullanın

  Veri aktarımının kesintiye uğramamasını sağlamak için fotoğraf makinesi pilinin tamamen şarjlı olduğundan emin olun.

  Kabloları Bağlama

  Arabirim kablolarını takarken veya çıkarırken fotoğraf makinesinin kapalı olduğundan emin olun. Zorlamayın veya konektörleri bir açıyla takmaya çalışmayın.

 2. Fotoğraf makinesini açın.

  ViewNX-i’nin Nikon Transfer 2 bileşeni başlayacaktır (bir program seçmenizi isteyen bir mesaj görüntülenirse Nikon Transfer 2’yi seçin). Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa ViewNX-i’yi başlatın ve “Import (İçe Aktar)” simgesine tıklayın.

  Windows 7

  Aşağıdaki iletişim görüntülenirse Nikon Transfer 2’yi aşağıda açıklandığı gibi seçin.

  1. Resim ve videoları içe aktar altında Programı değiştir öğesine tıklayın. Bir program seçim diyaloğu görüntülenecektir; Nikon Transfer 2’yi seçin ve Tamam öğesine tıklayın.

  2. simgesine çift tıklayın.

  Windows 10 ve Windows 8.1

  Windows 10 ve Windows 8.1, fotoğraf makinesi bağlandığında bir AutoPlay (Otomatik Kullan) uyarısı görüntüleyebilir. Diyaloğa dokunun veya tıklayın; ardından Nikon Transfer 2’yi seçmek için Nikon Transfer 2 seçeneğine dokunun veya tıklayın.

  macOS/OS X

  Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa fotoğraf makinesinin bağlı olduğunu onaylayın ve ardından Image Capture’ı (macOS veya OS X ile birlikte gelen bir uygulama) başlatın ve fotoğraf makinesi algılandığında açılan uygulama olarak Nikon Transfer 2’yi seçin.

 3. Aktarımı Başlat seçeneğine tıklayın.

  Hafıza kartındaki resimler bilgisayara kopyalanacaktır.

  Aktarımı Başlat seçeneğine tıklayın.

  Filmleri Aktarma

  Filmleri hafıza kartından, kart başka bir fotoğraf makinesine takılıyken aktarmaya çalışmayın. Bunun yapılması filmlerin aktarılmadan silinmesine neden olabilir.

  Aktarım Sırasında

  Aktarım devam ederken fotoğraf makinesini kapatmayın veya USB kablosunun bağlantısını kesmeyin.

 4. Fotoğraf makinesini kapatın.

  Fotoğraf makinesini kapatın ve aktarım tamamlandığında USB kablosunun bağlantısını kesin.

Kablosuz Ağlar (Wi-Fi)

Aşağıdaki yöntemler Wi-Fi üzerinden bir bilgisayara bağlanmak için kullanılabilir. Daha fazla bilgi için bkz. Ağ Kılavuzu.

Dahili Wi-Fi

Bilgisayarlara doğrudan veya bir kablosuz modem aracılığıyla bağlanmak için fotoğraf makinesi ayarlar menüsündeki PC'ye bağlan seçeneğini kullanın.

Bir kablosuz modem üzerinden bağlantı

Doğrudan kablosuz bağlantı

WT-7 Kablosuz Verici

Fotoğraf makinesi opsiyonel bir WT-7 kablosuz vericiye bağlıyken ayarlar menüsündeki Kablosuz verici (WT-7) seçeneği bilgisayarlara veya ftp sunucularına bağlanmak üzere kullanılabilir.

Ethernet ağlara bağlantı ve kablosuz ağlara daha güvenilir bağlantılar için WT-7’yi kullanın. Camera Control Pro 2 (ayrıca edinilebilir) ile fotoğraf makinesi uzaktan kontrol edilebilir ve resimler çekildikleri gibi doğrudan bilgisayara kaydedilir.