Ayarlar menüsündeki dil seçeneği, menüler ilk kez görüntülendiğinde otomatik olarak vurgulanır. Bir dil seçin ve makinenin saat ayarını yapın.

 1. Fotoğraf makinesini açın.

  Açma/kapama düğmesini ON konumuna döndürün.

 2. Ayarlar menüsünde Dil (Language) öğesini seçin.

  Fotoğraf makinesi menülerini görüntülemek için G düğmesine basın, ardından ayarlar menüsünde Dil (Language) öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın (menüleri kullanma hakkında bilgi için bkz. “G Düğmesi”, 0 G Düğmesi).

 3. Bir dil seçin.

  İstediğiniz dili vurgulamak için 1 veya 3 düğmesine basın ve J düğmesine basın (mevcut diller fotoğraf makinesinin ilk satın alındığı ülke veya bölgeye göre değişir).

 4. Saat dilimi ve tarih öğesini seçin.

  Saat dilimi ve tarih öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın.

 5. Bir saat dilimi seçin.

  Saat dilimi öğesini seçin ve geçerli saat diliminizi seçin (ekranda tercih edilen dilimdeki seçili şehirler ve tercih edilen dilim ile UTC arasındaki saat farkı gösterilir). Değişiklikleri kaydetmek ve saat dilimi ve tarih menüsüne geri dönmek için J düğmesine basın.

 6. Yaz saati uygulamasını açın veya kapatın.

  Yaz saati uygulaması öğesini seçin Açık veya Kapalı öğesini vurgulayın ve J düğmesine basın. Açık öğesini seçmek saat bir saat ilerletir.

 7. Saati ayarlayın.

  Tarih ve saat tercihlerinizi yapın ve saati ayarlamak için çoklu seçiciyi kullanın. Saat geçerli tarih ve saat ayarlandığında J düğmesine basın (fotoğraf makinesinin 24 saat formatı kullandığını unutmayın).

 8. Bir tarih formatı seçin.

  Yıl, ay ve günün görüntülenme sırasını seçmek için Tarih formatı öğesini seçin, ardından istediğiniz seçeneği vurgulayın ve J düğmesine basın.

 9. Çekim moduna çıkın.

  Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın.

t (“Saat Ayarlı Değil”) Simgesi

Fotoğraf makinesinin saati, ana pil takılıyken gerektiğinde şarj edilen bağımsız, şarj edilebilir bir güç kaynağı ile çalışır. İki günlük şarj, saati yaklaşık bir ay çalıştıracaktır. Ekranda bir t simgesi yanıp sönerse saat sıfırlanmıştır ve yeni fotoğraflarla kaydedilen tarih ve saat doğru olmayacaktır. Saati doğru saate ve tarihe ayarlamak için ayarlar menüsündeki Saat dilimi ve tarih > Tarih ve saat seçeneğini kullanın (0 Saat Dilimi Ve Tarih).

SnapBridge

Makinenin saat ayarını bir akıllı telefon veya tabletin (akıllı cihaz) saatiyle senkronize etmek için SnapBridge uygulamasını kullanın. Ayrıntılar için SnapBridge çevrimiçi yardımına bakın.