Tam çerçeve izleme sırasında yakınlaştırmak için X veya J düğmesine basın.

Dolaşım penceresi

Ekran kılavuzu

Zoom etkinken şunları yapabilirsiniz:

  • Görüntüye yakınlaştır veya uzaklaştır/görüntünün diğer alanlarını görüntüle: X düğmesine basın ve büyük, orta veya küçük görüntüler için sırasıyla yaklaşık en fazla 32×, 24× veya 16× oranında yakınlaştırmak için germe hareketlerini kullanın (Z 7 veya Z 6 olması durumunda, maksimum yaklaşık 24×, 18× veya 12×’e kadar; tüm rakamlar FX biçimi içindir). Uzaklaştırmak için W (Q) düğmesine basın veya sıkıştırma hareketlerini kullanın. Bir fotoğrafa yakınlaştırıldığında, geçerli olarak ekranda görünmeyen alanları görüntülemek için çoklu seçiciyi kullanın veya bir parmağınızı ekranın üzerinde kaydırın. Çerçevenin diğer alanlarına hızlıca kaydırmak için çoklu seçiciyi basılı tutun. Yakınlaştırma oranı değiştirildikten sonra birkaç saniyeliğine bir dolaşım penceresi görüntülenir; o anda ekranda görünen alan sarı bir kenarlıkla gösterilir. Dolaşım penceresinin altındaki çubuk yakınlaştırma oranını gösterir ve 1 : 1 en boy oranına sahip bir fotoğrafı çekmek için deklanşöre sonuna kadar basın.
  • Yüzler seç: Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler dolaşım penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt-ayar kadranını döndürün veya ekran kılavuzuna dokunun.
  • Diğer resimleri görüntüle: Geçerli yakınlaştırma oranıyla diğer fotoğraflardaki aynı yeri görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin veya ekranın altındaki e veya f simgelerine dokunun. İzleme zoom işlevi bir film görüntülendiğinde iptal edilir.
  • Çekim moduna geri dön: Çekim moduna çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.
  • Menüleri görüntüle: Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.