Aşağıdaki adımları izleyerek fotoğraf makinesiyle ilgili tüm sorunları çözebilirsiniz. Satıcınıza veya yetkili Nikon servis temsilcisine danışmadan önce bu listeyi kontrol edin.

1. Adım

Aşağıdaki bölümlerde listelenen yaygın sorunları kontrol edin:

2. Adım

Fotoğraf makinesini kapatın ve pili çıkarın. Yaklaşık bir dakika bekledikten sonra pili tekrar takın ve fotoğraf makinesini açın.

Çekim yapmayı az önce bitirdiyseniz pili çıkarmadan önce en az bir dakika bekleyin, fotoğraf makinesi halen hafıza kartına veri yazıyor olabilir.

3. Adım

Nikon web sitelerini arayın.

Destek bilgileri ve sık sorulan soruların cevapları için ülkeniz veya bölgenize ait web sitesini ziyaret edin. Fotoğraf makineniz için en son donanım yazılımını indirmek için şu adresi ziyaret edin:

4. Adım

Yetkili bir Nikon servis temsilcisine danışın.

Varsayılan Ayarları Geri Yükleme

Geçerli ayarlara bağlı olarak bazı menü öğeleri ve diğer özellikler kullanılamayabilir. Grileşen menü öğelerine veya başka bir şekilde kullanılamayan özelliklere erişmek için ayarlar menüsündeki (0 Tüm Ayarları Sıfırla) Tüm ayarları sıfırla öğesini kullanarak varsayılan ayarları geri yüklemeyi deneyin. Ancak kablosuz ağ profillerinin, telif hakkı bilgilerinin ve diğer kullanıcı tarafından oluşturulan girişlerin de sıfırlanacağını unutmayın. Bir sıfırlama işlemi gerçekleştirmeden önce, ayarlar menüsündeki Ayarları kaydet/yükle seçeneğini kullanarak ayarları kaydetmenizi tavsiye ederiz.