Izvēlēties, kā kamera iestata ekspozīciju

Mērīšana nosaka, kā kamera iestata ekspozīciju. Izvēlieties izmantoto metodi un apgabalu, kas tiek mērīts, kad kamera iestata ekspozīciju.

Opcija

Apraksts

L

[ Matricas mērīšana ]

Vairumā situāciju rada dabiskus rezultātus. Kamera mēra plašu kadra laukumu un iestata ekspozīciju atbilstoši toņu sadalījumam, krāsai, kompozīcijai un attālumam, lai rezultāti būtu tuvu tiem, ko var redzēt ar neapbruņotu aci.

M

[ Centrā svērtā mērīšana ]

Kamera mēra visu kadru, bet lielāko svaru piešķir apgabalam centrā. Izvēlieties uzņēmumiem, kuros, piemēram, galvenais objekts aizņem lielu laukumu kadra centrā.

  • [ Centrā svērtā mērīšana ] ir ieteicama arī tad, ja tiek izmantoti filtri ar ekspozīcijas koeficientu (filtra koeficientu) virs 1×.

  • Apgabala izmēru, kuram piešķirts lielākais svars, var izvēlēties, izmantojot pielāgoto iestatījumu b6 [ Center-weighted area ]. Ja ir pievienots objektīvs bez centrālā procesora vai AF-S Fisheye NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED objektīvs, kamera izmanto laukumu, kas līdzvērtīgs 12 mm diametra aplim.

N

[ Punkta mērīšana ]

Kamera mēra apli, kura diametrs ir 4 mm/0,16 collas (atbilst aptuveni 1,5% no kadra). Tas nodrošina, ka objekts tiks pareizi eksponēts pat tad, ja fons ir daudz gaišāks vai tumšāks. Mērītais apgabals ir centrēts uz pašreizējo fokusa punktu. Tomēr ņemiet vērā, ka kamera tā vietā mērīs centrālo fokusa punktu, ja:

  • AF apgabala režīmam ir atlasīts [ Auto-area AF ], [ Group-area AF (C1) ] vai [ Group-area AF (C2) ], vai

  • ir pievienots objektīvs bez CPU vai AF-S Fisheye NIKKOR 8–15 mm f/3,5–4,5E ED objektīvs.

t

[ Izceltā mērīšana ]

Kamera piešķir vislielāko svaru izcēlumiem. Izmantojiet šo opciju, lai samazinātu detaļu zudumu spilgtā vietā, piemēram, fotografējot uz skatuves prožektoru apgaismojumu.

Mērīšanas opcijas izvēle

Turiet nospiestu pogu Y un pagrieziet galveno komandu ciparripu. Atlasītā opcija tiek parādīta skatu meklētājā un augšējā vadības panelī.

[ Matricas mērīšana ] un objektīva veids

Mērīšanas metode, kas tiek izmantota, izvēloties matricas mērīšanu, atšķiras atkarībā no objektīva.

  • CPU objektīvi :

    • 3D krāsu matricas mērīšana III : pieejams ar D, E un G tipa CPU objektīviem. Aprēķinot ekspozīciju, kamera ietver informāciju par attālumu.

    • Krāsu matricas mērīšana III : pieejama ar CPU objektīviem, kas nav D, E un G. Informācija par attālumu nav iekļauta.

  • Objektīvi bez CPU :

    • Krāsu matricas mērīšana ir pieejama, ja objektīva dati tiek nodrošināti, izmantojot iestatīšanas izvēlnes opciju [ Non-CPU lens data ]. Ja netiks sniegti objektīva dati, tiks izmantota [ Centrā svērtā mērīšana ].

[ Highlight-Weighted Metering ] un objektīva veids

Ja ir pievienoti objektīvi bez CPU un noteikti CPU objektīvi (AI-P NIKKOR objektīvi un AF objektīvi, kas nav D, E vai G), tiks izmantots [ Centrā svērtā mērīšana ] .

Ekspozīcijas režīma izvēle

Lai izvēlētos ekspozīcijas režīmu, turiet nospiestu pogu I un grieziet galveno komandu ciparripu. Atlasītā opcija tiek parādīta augšējā vadības panelī.

režīms

Apraksts

P

Programmēts auto ( P (ieprogrammēts automātiskais) )

Izmantojiet momentuzņēmumiem un citās situācijās, kad ir maz laika kameras iestatījumu pielāgošanai. Kamera automātiski izvēlas gan aizvara ātrumu, gan diafragmas atvērumu.

S

Aizvara prioritātes automāts ( S (Shutter-Priority Auto) )

Izmantojiet, lai iesaldētu vai izpludinātu kustību. Jūs izvēlaties aizvara ātrumu; kamera automātiski pielāgo diafragmas atvērumu.

A

Diafragmas prioritātes automāts ( A (Aperture-Priority Auto) )

Izmantojiet, lai aizmiglotu fonu vai fokusētu gan priekšplānu, gan fonu. Jūs izvēlaties diafragmas atvērumu; kamera automātiski pielāgo aizvara ātrumu.

M

rokasgrāmata ( M (manuāli) )

Jūs kontrolējat gan aizvara ātrumu, gan diafragmas atvērumu. Ilgai ekspozīcijai izvēlieties aizvara ātrumu “Bulb” vai “Time”.

Objektīvu veidi
  • Ja izmantojat cita veida CPU objektīvu, nevis G vai E, nofiksējiet diafragmas atvēruma gredzenu ar minimālo diafragmas atvērumu (lielāko f skaitli).

  • Režīms A tiks atlasīts automātiski, ja režīmā P vai S ir pievienots objektīvs bez CPU.

P (ieprogrammēts automātisks)

Šajā režīmā kamera automātiski pielāgo aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu atbilstoši iebūvētai programmai, lai nodrošinātu optimālu ekspozīciju lielākajā daļā situāciju. Jums ir arī iespēja izvēlēties dažādas aizvara ātruma un diafragmas atvēruma kombinācijas, nemainot ekspozīciju (“elastīga programma”).

Elastīga programma

Režīms P piedāvā “elastīgu programmu”, kurā, lai gan kamera izvēlas sākotnējo aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu, galveno komandu ciparripu var griezt (kamēr ir ieslēgts gaidstāves taimeris), lai izvēlētos dažādas kombinācijas, nemainot ekspozīciju no kameras izvēlētās vērtības. . Kamēr darbojas elastīgā programma, skatu meklētājā un augšējā vadības panelī tiek parādīts elastīgās programmas indikators (“ U ).

  • Lai atjaunotu noklusējuma aizvara ātruma un diafragmas atvēruma iestatījumus, grieziet ripu, līdz elastīgās programmas indikators vairs netiek rādīts. Noklusētais aizvara ātrums un diafragmas atvērums tiek atjaunots arī tad, kad izslēdzat kameru vai atlasāt citu režīmu.

S (Shutter-Priority Auto)

Slēdža prioritātes automātiskajā režīmā jūs izvēlaties aizvara ātrumu, kamēr kamera automātiski pielāgo diafragmas atvērumu optimālai ekspozīcijai. Izvēlieties ātrus aizvara ātrumus, lai “iesaldētu” kustību, vai lēnus aizvara ātrumus, lai ieteiktu kustību, aizmiglojot kustīgus objektus. Lai izvēlētos aizvara ātrumu, grieziet galveno komandu ciparripu, kamēr ekspozīcijas mērītāji ir ieslēgti.

A (diafragmas prioritātes automātiskais režīms)

Diafragmas prioritātes automātiskajā režīmā jūs izvēlaties diafragmas atvērumu, kamēr kamera automātiski pielāgo aizvara ātrumu optimālai ekspozīcijai. Lai pielāgotu diafragmas atvērumu, grieziet apakškomandu pārslēgu, kamēr ekspozīcijas mērītāji ir ieslēgti.

Objektīvi bez CPU

Ja, izmantojot objektīvu bez CPU, ievadāt tā maksimālo diafragmas atvērumu, izmantojot iestatīšanas izvēlnes vienumu [ Non-CPU lens data ], pašreizējais f skaitlis tiks parādīts skatu meklētājā un augšējā vadības panelī. Izmantojiet objektīva apertūras gredzenu, lai pielāgotu diafragmas atvērumu. Lai gan var izvēlēties citas vērtības, displejos redzamā vērtība tiks noapaļota līdz tuvākajai pilnai diafragmas atvēruma atzīmei.

  • Ja nenorādīsiet maksimālo diafragmas atvērumu, diafragmas atvēruma displeji skatu meklētājā un augšējā vadības panelī rādīs tikai pieturu skaitu ( F , ar maksimālo diafragmas atvērumu kā F 0 ), un f skaitlis ir jānolasa no objektīva diafragmas atvēruma gredzena. .

Laukuma dziļuma priekšskatījums

Diafragmas atvērumu var samazināt, nospiežot un turot Pv pogu. Pēc tam skatu meklētājā var priekšskatīt lauka dziļumu (attālumu diapazonu, kas šķiet fokusā).

M (manuāli)

Jūs kontrolējat gan aizvara ātrumu, gan diafragmas atvērumu. Izvēlieties šo režīmu, lai ilgstoši eksponētu tādus objektus kā uguņošana vai nakts debesis (fotografēšana ar spuldzi vai laiku, Ilglaicīgas ekspozīcijas (tikai M režīmā) ). Aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu var pielāgot, atsaucoties uz ekspozīcijas indikatoriem, griežot komandu ciparripas šādi, kamēr ir ieslēgts gaidstāves taimeris:

  • Pagrieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos aizvara ātrumu. Aizvara ātrumu var iestatīt uz vērtībām no 1/8000 s ( o ) līdz 30 s ( q ), līdz A (“Bulb”) vai % (“Laiks”), vai uz p .

  • Diafragmas atvērumu var regulēt, griežot apakškomandu skalu.

  • Minimālās un maksimālās diafragmas vērtības atšķiras atkarībā no objektīva.

  • Aizvara ātrumu un diafragmas atvērumu var nofiksēt pie atlasītajām vērtībām ( Aizvara ātrums un diafragmas atvēruma bloķēšana ).

Apertūra :

Aizvara ātrums :

Pagarināts aizvara ātrums

Ja aizvara ātrums ir līdz 900 s (15 minūtes), pielāgotajam iestatījumam d7 [ Pagarināti aizvara ātrumi (M) ] atlasiet [ Ieslēgts ].

AF Micro NIKKOR objektīvi

Ārējo ekspozīcijas mērītāju lietotājiem nav jāņem vērā ekspozīcijas attiecība, regulējot diafragmas atvērumu, izmantojot apakškomandu skalu. Tomēr, lietojot objektīva diafragmas gredzenu, lietotājiem būs jāņem vērā ekspozīcijas attiecība.

Iedarbības indikatori

Ekspozīcijas indikatori skatu meklētājā un augšējā vadības panelī parāda, vai fotogrāfija būtu nepietiekami vai pāreksponēta ar pašreizējiem iestatījumiem. Ekspozīcijas indikatorus var nolasīt šādi (displejs mainās atkarībā no opcijas, kas atlasīta pielāgotajam iestatījumam b2 [ EV steps forexposition cntrl ]):

Displejs

[ 1/3 solis ] atlasīts vienumam [ EV soļi ekspozīcijas kontrolei ].

Optimāla ekspozīcija

Nepietiekami eksponēts par 1/3 EV

Pāreksponēts par vairāk nekā 3 1/3 EV

Augšējais vadības panelis

Skatu meklētājs

  • Ekspozīcijas indikatoru orientāciju var mainīt, izmantojot pielāgoto iestatījumu f9 [ Reversie indikatori ].

Brīdinājums par iedarbību

Displeji mirgos, ja atlasītie iestatījumi pārsniedz ekspozīcijas mērīšanas sistēmas ierobežojumus vai tiešā skata ekspozīcijas ierobežojumus.

Ilglaicīgas ekspozīcijas (tikai M režīmā)

Kamera piedāvā divas iespējas ilgstošai ekspozīcijai: “Bulb” un “Time”. Ilgu ekspozīciju var izmantot uguņošanas, nakts ainavu, zvaigžņu vai kustīgu gaismu attēliem.

35 sekunžu ekspozīcijas kadrs ar aizvara ātrumu “Bulb” un diafragmas atvērumu f/25

Slēdža ātrums

Apraksts

Spuldze

Aizvars paliek atvērts, kamēr tiek turēta nospiesta aizvara atbrīvošanas poga.

Laiks

Ekspozīcija sākas, kad tiek nospiesta aizvara atbrīvošanas poga, un beidzas, kad poga tiek nospiesta otro reizi.

  • Lai novērstu izplūšanu, izmantojiet statīvu vai ierīci, piemēram, papildu bezvadu tālvadības pulti vai tālvadības vadu, ko var izmantot, lai attālināti darbinātu aizvaru.

  1. Turiet kameru nekustīgi, piemēram, izmantojot statīvu.

  2. Turiet nospiestu pogu I un grieziet galveno komandu skalu, lai izvēlētos režīmu M.

  3. Pagrieziet galveno komandu ciparripu, lai izvēlētos aizvara ātrumu A (“Bulb”) vai % (“Laiks”).

    Ņemiet vērā, ka ekspozīcijas indikatori netiek rādīti, ja aizvara ātrums ir A vai % .

  4. Fokusējiet un sāciet ekspozīciju.

    • “Bulb” : nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam, lai sāktu ekspozīciju. Ekspozīcijas laikā turiet nospiestu aizvara atbrīvošanas pogu.

    • “Laiks” : nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam, lai sāktu ekspozīciju.

  5. Beidziet ekspozīciju.

    • “Spuldze” : paceliet pirkstu no aizvara atbrīvošanas pogas.

    • “Laiks” : otro reizi nospiediet aizvara atbrīvošanas pogu līdz galam.

Ilglaicīgas ekspozīcijas
  • Lai gaisma, kas iekļūst caur skatu meklētāju, neparādītos fotoattēlā vai netraucētu ekspozīciju, paceliet skatu meklētāja okulāra slēdža sviru, lai aizvērtu skatu meklētāja okulāra aizvaru, pirms nospiežat aizvara atbrīvošanas pogu, lai sāktu ekspozīciju ( Skatu meklētāja okulāra aizvars ).

  • Ņemiet vērā, ka ilgstošas ekspozīcijas laikā var būt “troksnis” (spilgti plankumi, nejauši izvietoti spilgti pikseļi vai migla).

  • Spilgtos plankumus un miglu var samazināt, fotoattēlu uzņemšanas izvēlnē izvēloties [ Ieslēgts ] vienumam [ Longexposition NR ].

  • Nikon iesaka izmantot pilnībā uzlādētu akumulatoru vai papildu maiņstrāvas adapteri un strāvas savienotāju, lai novērstu strāvas zudumu ilgstošas ekspozīcijas laikā.

Slēdža ātrums un diafragmas atvēruma bloķēšana

Varat bloķēt aizvara ātrumu (režīms S ), diafragmas atvērumu (režīms A ) vai gan aizvara ātrumu, gan diafragmas atvērumu (režīms M ).

Slēdža ātrums un diafragmas atvēruma fiksators nav pieejami režīmā P .

  1. Piešķiriet [ Shutter spd & aperture lock ] vadīklai, izmantojot pielāgoto iestatījumu f3 [ Pielāgotas vadīklas ].

  2. Bloķējiet aizvara ātrumu un/vai diafragmas atvērumu.

    Aizvara ātrums :

    • Kad esat pārliecinājies, ka kamera ir režīmā S vai M , nospiediet vadības pogu, kurai ir piešķirts [ Shutter spd & aperture lock ], un grieziet galveno komandu ciparripu, līdz skatu meklētājā un augšējā vadības panelī tiek parādītas ikonas P (slēdža ātruma bloķēšana).

    • Lai atbloķētu aizvara ātrumu, nospiediet vadības pogu, kurai ir piešķirts [ Shutter spd & aperture lock ], un grieziet galveno komandu ciparripu, līdz ikonas P vairs netiek rādītas.

    Apertūra :

    • Pēc tam, kad esat pārliecinājies, ka kamera ir režīmā A vai M , nospiediet vadības pogu, kurai ir piešķirts [ Shutter spd & aperture lock ], un grieziet apakškomandu ciparripu, līdz skatu meklētājā un augšējā vadības panelī parādās P (diafragmas atvēruma bloķēšanas) ikonas.

    • Lai atbloķētu diafragmas atvērumu, nospiediet vadības pogu, kurai ir piešķirts [ Shutter spd & aperture lock ], un grieziet apakškomandu pārslēgu, līdz ikonas P vairs netiek rādītas.

Automātiskās ekspozīcijas bloķēšana

Izmantojiet automātiskās ekspozīcijas fiksatoru, lai pārkomponētu fotogrāfijas pēc ekspozīcijas iestatīšanas noteiktam objekta apgabalam. Ekspozīcijas fiksators noder, ja ekspozīcijas iestatīšanai izmantotais laukums ir daudz gaišāks vai tumšāks par apkārtējo vidi.

  1. Izvēlieties [ Center-weighted metering ] vai [ Spot metering ] ( Izvēloties, kā kamera iestata ekspozīciju ).

  2. Kad objekts ir novietots atlasītajā fokusa punktā un aizvara atbrīvošanas poga ir nospiesta līdz pusei, nospiediet pakārtotā atlasītāja centru, lai bloķētu ekspozīciju.
    • Kamēr ir nospiests apakšselektora centrs, ekspozīcija tiks fiksēta pie vērtības, kas izmērīta objekta apgabalā, ko nosaka atlasītā mērīšanas opcija.

    • Skatu meklētājā tiks parādīta AE-L ikona.

    • Ja izmantojat autofokusu, jums arī jāpārliecinās, ka tiek parādīts fokusa indikators ( I ).

  3. Turot nospiestu apakšselektora centru, pārkomponējiet fotoattēlu un uzņemiet.

Ekspozīcijas bloķēšana ar aizvara atbrīvošanas pogu

Ja pielāgotajam iestatījumam c1 [ Slēdža atvēršanas poga AE-L ] ir atlasīts [ On (pusi nospiešana) ], ekspozīcija tiks bloķēta, kamēr aizvara atbrīvošanas poga tiek nospiesta līdz pusei.

Mērītais laukums
  • Izvēlnē [ Punkta mērīšana ] ekspozīcija tiks fiksēta ar vērtību, kas mērīta aplī, kura centrā ir pašreizējais fokusa punkts ( Izvēloties, kā kamera iestata ekspozīciju ).

  • Izmantojot [ Center-weighted metering ], ekspozīcija tiks fiksēta ar vērtību, kas mērīta 12 mm aplī skatu meklētāja centrā.

Aizvara ātruma un diafragmas atvēruma pielāgošana

Kamēr ir nospiests apakšselektora centrs, var pielāgot šādus iestatījumus:

režīms

Iestatījums

P

Aizvara ātrums un diafragmas atvērums (elastīga programma; Elastīga programma )

S

Slēdža ātrums

A

Apertūra

  • Jaunās vērtības var apstiprināt skatu meklētājā un augšējā vadības panelī.

  • Mērīšanai atlasīto opciju nevar mainīt, kamēr ir spēkā ekspozīcijas bloķēšana.

Ekspozīcijas kompensācija

Ekspozīcijas kompensācija tiek izmantota, lai mainītu ekspozīciju no kameras ieteiktās vērtības. To var izmantot, lai attēlus padarītu gaišākus vai tumšākus. Tas ir visefektīvākais, ja to lieto kopā ar [ Punkta mērīšana ] vai [ Centrā svērtā mērīšana ] ( Izvēloties, kā kamera iestata ekspozīciju ).

−1 EV

Nav ekspozīcijas kompensācijas

+1 EV

Ekspozīcijas kompensācijas pielāgošana

Turiet nospiestu pogu E un grieziet galveno komandu skalu.

  • Atlasītā vērtība tiek parādīta skatu meklētājā un augšējā vadības panelī.

  • Izvēlieties kādu no vērtībām no –5 EV (nepietiekama ekspozīcija) līdz +5 EV (pārekspozīcija).

  • Pēc noklusējuma izmaiņas tiek veiktas ar soli 1/3 EV . Pakāpienu lielumu var mainīt, izmantojot pielāgoto iestatījumu b3 [ Exp./flash comp. soļa vērtība ].

  • Parasti pozitīvas vērtības padara objektu gaišāku, savukārt negatīvās vērtības padara to tumšāku.

  • Pašreizējā vērtība tiek parādīta skatu meklētājā un augšējā vadības panelī, kad tiek nospiesta poga E

    Displejs

    Nav ekspozīcijas kompensācijas (nospiesta E poga)

    −0,3 EV

    +2 EV

    Augšējais vadības panelis

    Skatu meklētājs

  • E ikonas un ekspozīcijas indikatori parādās skatu meklētājā un augšējā vadības panelī. Režīmos, kas nav M , ekspozīcijas indikatora centrā mirgo nulle (“ 0 ”).

  • Normālu ekspozīciju var atjaunot, iestatot ekspozīcijas kompensāciju uz ±0,0. Ekspozīcijas kompensācija netiek atiestatīta, kad kamera tiek izslēgta.

Mode M

Režīmā M ekspozīcijas kompensācija ietekmē tikai ekspozīcijas indikatoru; aizvara ātrums un diafragmas atvērums nemainās.

Izmantojot zibspuldzi

Ja tiek izmantota papildu zibspuldze, ekspozīcijas kompensācija ietekmē gan zibspuldzes līmeni, gan ekspozīciju, mainot gan galvenā objekta, gan fona spilgtumu; ja vēlaties, efektu var ierobežot ar fonu, izmantojot pielāgoto iestatījumu e3 [ Exposure comp. zibspuldzei ].