Rūpes par kameru
Uzglabāšana
Ja kamera netiks lietota ilgāku laiku, izņemiet akumulatoru. Pirms akumulatora izņemšanas pārbaudiet, vai kamera ir izslēgta.
Neglabājiet kameru vietās, kur:
-
ir slikti vēdināmi vai pakļauti mitrumam virs 60%
-
atrodas blakus iekārtām, kas rada spēcīgus elektromagnētiskos laukus, piemēram, televizoriem vai radio
-
ir pakļauti temperatūrai virs 50 °C (122 °F) vai zem –10 °C (14 °F)
Tīrīšana
Procedūra atšķiras atkarībā no daļas, kurai nepieciešama tīrīšana. Procedūras ir sīkāk aprakstītas zemāk.
-
Neizmantojiet alkoholu, šķīdinātāju vai citas gaistošas ķīmiskas vielas.
Kameras korpuss
Izmantojiet pūtēju, lai noņemtu putekļus un savārstījumu, pēc tam uzmanīgi noslaukiet ar mīkstu, sausu drānu. Pēc kameras izmantošanas pludmalē vai jūras krastā noslaukiet smiltis vai sāli ar destilētā ūdenī viegli samitrinātu drānu un kārtīgi nosusiniet kameru.
Svarīgi : putekļi vai citi svešķermeņi kamerā var izraisīt izstrādājuma darbības traucējumus. Garantija neattiecas uz bojājumiem, kas radušies kamerā esošo svešķermeņu dēļ.
Objektīvs, spogulis un skatu meklētājs
Šie stikla elementi ir viegli sabojājami: notīriet putekļus un pūkas ar pūtēju. Ja izmantojat aerosola pūtēju, turiet kannu vertikāli, lai novērstu šķidruma izplūšanu, kas var sabojāt stikla elementus. Lai noņemtu pirkstu nospiedumus un citus traipus, uz mīkstas drānas uzklājiet nelielu daudzumu objektīva tīrīšanas līdzekļa un rūpīgi notīriet.
Monitors
Notīriet putekļus un savārstījumus ar pūtēju. Noņemot pirkstu nospiedumus un citus traipus, viegli noslaukiet virsmu ar mīkstu drānu vai zamšādu. Neizdariet spiedienu, jo tas var izraisīt bojājumus vai darbības traucējumus.
Zemas caurlaidības filtrs
Netīrumi vai putekļi, kas nokļūst kamerā, mainot objektīvus vai noņemot korpusa vāciņu, var pielipt zemas caurlaidības filtram un ietekmēt jūsu fotogrāfijas. Opcija “tīra attēla sensors” vibrē filtru, lai noņemtu putekļus.
Filtru var tīrīt jebkurā laikā no izvēlnēm, vai arī tīrīšanu var veikt automātiski, kad kamera tiek ieslēgta vai izslēgta.
Izvēlņu izmantošana
-
Lai iegūtu maksimālu efektu, turiet kameru normālā orientācijā (pamats uz leju).
-
Iestatīšanas izvēlnē atlasiet [ J , lai sāktu tīrīšanu.
], pēc tam iezīmējiet [ ] un nospiediet -
Kamēr notiek tīrīšana, nevar izmantot kameras vadīklas. Nenoņemiet vai neatvienojiet strāvas avotu.
-
Kad tīrīšana būs pabeigta, tiks parādīta iestatīšanas izvēlne.
Attēla sensora tīrīšana palaišanas un/vai izslēgšanas laikā
Opcija |
Apraksts |
|
---|---|---|
5 |
[ ] |
Attēla sensors tiek automātiski notīrīts katru reizi, kad tiek ieslēgta kamera. |
6 |
[ ] |
Izslēgšanas laikā attēla sensors tiek automātiski notīrīts katru reizi, kad tiek izslēgta kamera. |
7 |
[ ] |
Attēla sensors tiek automātiski notīrīts palaišanas un izslēgšanas laikā. |
[ ] |
Automātiskā attēla sensora tīrīšana izslēgta. |
-
Atlasiet [] opcijā [ ].
Nospiežot 2 , kad ir iezīmēts [ ], tiek parādītas opcijas [ ].
-
Iezīmējiet opciju.
Nospiediet J , lai atlasītu iezīmēto opciju.
-
Kameras vadības ierīču izmantošana pārtrauc jebkuru attēla sensora tīrīšanu, kas sākta, reaģējot uz strāvas slēdža darbību.
-
Attēla sensora tīrīšana var pilnībā nenotīrīt no filtra visus svešķermeņus. Notīriet filtru manuāli ( Manuālā tīrīšana ) vai konsultējieties ar Nikon pilnvarotu servisa pārstāvi.
-
Ja attēla sensora tīrīšana tiek veikta vairākas reizes pēc kārtas, attēla sensora tīrīšana var tikt īslaicīgi atspējota, lai aizsargātu kameras iekšējo shēmu. Pēc īsas gaidīšanas tīrīšanu var veikt vēlreiz.
Manuālā tīrīšana
Ja svešķermeņus nevar noņemt no zemas caurlaidības filtra, izmantojot opciju “tīra attēla sensors” ( Zemas caurlaidības filtrs ), filtru var tīrīt manuāli, kā aprakstīts tālāk. Tomēr ņemiet vērā, ka, tā kā filtrs ir ļoti delikāts un viegli sabojājams, mēs iesakām manuālo tīrīšanu veikt tikai Nikon pilnvarots servisa pārstāvis.
-
Lai novērstu strāvas zudumu darbības laikā, izmantojiet pilnībā uzlādētu akumulatoru vai pievienojiet papildu maiņstrāvas adapteri un strāvas savienotāju.
-
Manuālai tīrīšanai ir nepieciešams iestatīšanas izvēlnes vienums [ J vai zemāks vai ja kamera ir savienota ar viedierīci, izmantojot Bluetooth, vai citām ierīcēm, izmantojot USB.
]. Elements [ ] nav pieejams, ja akumulatora uzlādes līmenis ir
-
Izslēdziet kameru un noņemiet objektīvu.
Pēc objektīva noņemšanas ieslēdziet kameru.
-
Iestatīšanas izvēlnē iezīmējiet [ 2 .] un nospiediet
Kamera sagatavosies aizslēgt spoguli.
-
Nospiediet J
-
Spogulis tiks pacelts un slēģu aizkars atvērsies.
-
Augšējā vadības paneļa displejs mirgos. Displeji skatu meklētājā un aizmugurējā vadības panelī tiks izslēgti.
-
Lai atjaunotu normālu darbību, nepārbaudot zemas caurlaidības filtru, izslēdziet kameru.
-
-
Turot kameru tā, lai gaisma varētu iekļūt kamerā, pārbaudiet, vai filtrā nav putekļu vai pūku.
Ja nav svešķermeņu, pārejiet uz 6. darbību.
-
Ar pūtēju notīriet no zemas caurlaidības filtra putekļus un pūkas.
-
Neizmantojiet pūtēju suku. Sari var sabojāt filtru.
-
Netīrumus, kurus nevar noņemt ar pūtēju, var noņemt tikai Nikon pilnvarots servisa personāls. Nekādā gadījumā nedrīkst pieskarties vai noslaucīt filtru.
-
-
Izslēdziet kameru un nomainiet objektīvu.
Spogulis atgriezīsies zemākajā pozīcijā, un slēģu aizkars aizvērsies.
Slēģu aizkars ir smalks un viegli sabojājams. Ja kamera izslēdzas, kamēr spogulis ir pacelts, aizkars tiks automātiski aizvērts. Lai novērstu aizkara bojājumus, ko izraisa netīša aizvaru aizvēršanās darbības laikā, ievērojiet šādus piesardzības pasākumus:
-
Neizslēdziet kameru, kamēr spogulis ir pacelts.
-
Nenoņemiet vai neatvienojiet strāvas avotu, kamēr spogulis ir pacelts.
-
Ja akumulators izlādējas, kamēr spogulis ir pacelts, atskanēs pīkstiens un mirgos automātiskā taimera indikators. Slēģu aizkars aizvērsies un spogulis tiks nolaists apmēram pēc divām minūtēm; nekavējoties pabeidziet tīrīšanu vai pārbaudi.
Svešķermeņi, kas iekļūst kamerā, kad tiek noņemti vai nomainīti objektīvi vai korpusa vāciņi (vai retos gadījumos smērviela vai smalkas daļiņas no pašas kameras), var pielipt zemas caurlaidības filtram, kur tas var parādīties fotogrāfijās, kas uzņemtas noteiktos apstākļos. Lai novērstu svešķermeņu iekļūšanu, uzliekot korpusa vāciņu vai mainot objektīvus, izvairieties no putekļainas vides un noteikti noņemiet visus putekļus un citus svešķermeņus, kas varētu būt pielipuši kameras stiprinājumam, objektīva stiprinājumam vai korpusa vāciņam. Lai aizsargātu kameru, kad nav ievietots objektīvs, noteikti uzmainiet komplektācijā iekļauto korpusa vāciņu. Ja rodas svešķermeņi, kurus nevar noņemt, izmantojot attēla sensora tīrīšanas opciju ( Zemas caurlaidības filtru ), notīriet zemas caurlaidības filtru, kā aprakstīts sadaļā "Manuālā tīrīšana" ( Manuāla tīrīšana ), vai arī uzticiet filtru iztīrīt pilnvarotam Nikon servisa personālam. Fotogrāfijas, kuras skārusi svešķermeņu klātbūtne uz sensora, var retušēt, izmantojot dažās attēlveidošanas lietojumprogrammās pieejamās tīra attēla opcijas.
Kamera ir precīza ierīce, un tai nepieciešama regulāra apkope; Nikon iesaka kameru pārbaudīt reizi divos gados un veikt tās apkopi reizi trīs līdz piecos gados (ņemiet vērā, ka par šiem pakalpojumiem tiek piemērota maksa).
-
Bieža pārbaude un apkope ir īpaši ieteicama, ja kamera tiek izmantota profesionāli.
-
Pārbaudot vai apkopjot kameru, ir jāiekļauj visi ar kameru regulāri izmantotie piederumi, piemēram, objektīvi vai papildu zibspuldzes.
Pulksteņa baterijas nomaiņa
Kameras pulksteni darbina litija baterija CR1616. CR1616 bateriju kalpošanas laiks ir aptuveni divi gadi. Ja augšējā vadības panelī tiek parādīta ikona B , kamēr ir ieslēgts gaidstāves taimeris, akumulators izlādējas un ir jānomaina. Kad akumulators ir izlādējies, ikona B mirgos, kamēr ir ieslēgts gaidstāves taimeris, norādot, ka, lai gan fotogrāfijas joprojām var uzņemt, tās netiks apzīmogotas ar pareizo laiku un datumu.
Pulksteņa baterijas nomaiņa
-
Izslēdziet kameru un izņemiet galveno akumulatoru.
-
Bīdiet pulksteņa akumulatora nodalījuma vāku, kas atrodas uz galvenās akumulatora nodalījuma jumta, virzienā uz galvenās akumulatora nodalījuma priekšpusi.
-
Izņemiet pulksteņa bateriju.
-
Ievietojiet jaunu litija bateriju CR1616 tā, lai būtu redzama pozitīvā puse (puse, kas apzīmēta ar “+” un baterijas nosaukumu).
-
Bīdiet pulksteņa bateriju nodalījuma vāku virzienā uz galvenās akumulatora nodalījuma aizmuguri.
Apturiet, kad vāks noklikšķ vietā.
-
Ievietojiet atpakaļ galveno akumulatoru.
-
Iestatiet kameras pulksteni.
Augšējā vadības panelī mirgos ikona B , līdz tiks iestatīts pulkstenis.
Ievietojiet pulksteņa bateriju pareizajā virzienā. Nepareiza akumulatora ievietošana var ne tikai novērst pulksteņa darbību, bet arī sabojāt kameru.