Możesz rozwiązać wszelkie problemy z aparatem, wykonując poniższe czynności. Sprawdź tę listę przed skontaktowaniem się ze sprzedawcą lub autoryzowanym serwisem firmy Nikon.

Krok 1

Sprawdź typowe problemy wymienione w następujących sekcjach:

Krok 2

Wyłącz aparat i wyjmij baterię. Po odczekaniu około minuty włóż ponownie baterię i włącz aparat.

Jeśli właśnie zakończyłeś fotografowanie, odczekaj co najmniej minutę przed wyjęciem baterii, ponieważ aparat może nadal zapisywać dane na karcie pamięci.

Krok 3

Przeszukuj witryny firmy Nikon.

Aby uzyskać informacje dotyczące pomocy technicznej i odpowiedzi na często zadawane pytania, odwiedź witrynę internetową dla swojego kraju lub regionu ( 0 Uczenie się przez całe życie ). Aby pobrać najnowsze oprogramowanie sprzętowe aparatu, odwiedź:
https://downloadcenter.nikonimglib.com

Krok 4

Skonsultuj się z autoryzowanym serwisem firmy Nikon.

Przywracanie ustawień domyślnych

W zależności od bieżących ustawień niektóre pozycje menu i inne funkcje mogą być niedostępne. Aby uzyskać dostęp do pozycji menu, które są wyszarzone lub funkcji, które są niedostępne w inny sposób, spróbuj przywrócić ustawienia domyślne za pomocą elementu Resetuj wszystkie ustawienia w menu ustawień ( 0 Resetuj wszystkie ustawienia ). Należy jednak pamiętać, że profile sieci bezprzewodowej, informacje o prawach autorskich i inne wpisy wygenerowane przez użytkowników również zostaną zresetowane. Po zresetowaniu ustawień nie można przywrócić.