Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowanie komputerowe
 • Camera Control Pro 2 (dostępny w sprzedaży): Zdalne sterowanie aparatem z komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysku twardym komputera.
 • NX Tether : Używaj do fotografowania na uwięzi, gdy aparat jest podłączony do komputera. Ekspozycja, balans bieli i inne ustawienia aparatu można regulować zdalnie za pomocą elementów sterujących na ekranie komputera.
 • NX Studio * : przeglądaj i edytuj zdjęcia i filmy nagrane aparatami cyfrowymi firmy Nikon. NX Studio może być używany do dostrajania plików w unikalnym formacie NEF/NRW (RAW) firmy Nikon i konwertowania ich do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie NEF/RAW). Obsługuje nie tylko zdjęcia NEF/NRW (RAW), ale także zdjęcia JPEG i TIFF wykonane aparatami cyfrowymi Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz poprawa jasności i kontrastu.

   Dotychczasowi użytkownicy powinni koniecznie pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu lub otworzyć zdjęć w formacie NEF (RAW).
 • Wireless Transmitter Utility : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.
 • Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.
  https://downloadcenter.nikonimglib.com/
Aplikacje na smartfony (tablety)

SnapBridge : Pobieraj zdjęcia i filmy z aparatu na urządzenie inteligentne za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

 • Aplikacja SnapBridge jest dostępna w Apple App Store® i Google Play™ .
 • Odwiedź naszą witrynę internetową, aby uzyskać najnowsze informacje na temat aplikacji SnapBridge.