Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowanie komputerowe
  • Camera Control Pro 2 (dostępny w sprzedaży): Zdalne sterowanie aparatem z komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysku twardym komputera.
  • ViewNX-i * : Więcej niż narzędzie do przeglądania i edycji zdjęć i filmów zarejestrowanych aparatami cyfrowymi firmy Nikon — ViewNX-i może być używany w połączeniu z innymi aplikacjami firmy Nikon do przetwarzania obrazu, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości zdjęć. Zapewnia również płynny dostęp do usług online.
  • Capture NX-D : dopracuj zdjęcia wykonane w wyjątkowych formatach NEF/NRW (RAW) firmy Nikon lub przekonwertuj je do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie NEF/RAW). Program Capture NX-D może być używany nie tylko ze zdjęciami w formacie NEF/NRW (RAW), ale także ze zdjęciami JPEG i TIFF wykonanymi aparatami cyfrowymi firmy Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz zwiększanie jasności i kontrastu.
  • Wireless Transmitter Utility : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.
  • Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.
    https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Obecni użytkownicy powinni pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie obsługiwać aparatu.

Aplikacje na smartfony (tablety)

SnapBridge : Pobieraj zdjęcia i filmy z aparatu na urządzenie inteligentne za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

  • Aplikacja SnapBridge jest dostępna w Apple App Store® i Google Play™ .
  • Odwiedź naszą witrynę internetową, aby uzyskać najnowsze informacje na temat aplikacji SnapBridge.