Dostępnych jest wiele akcesoriów do aparatu Nikon.

Źródła energii
 • Akumulator litowo-jonowy EN-EL25a / EN-EL25 : Dodatkowe akumulatory EN-EL25a / EN-EL25 można nabyć u lokalnych sprzedawców i przedstawicieli serwisu Nikon . Liczba zdjęć, które można wykonać (czas pracy akumulatora) jest różna ( 0 Trwałość akumulatora ), ponieważ pojemność akumulatora jest różna w przypadku korzystania z akumulatorów EN-EL25a i EN-EL25 .
 • Ładowarka MH-32 : Ładowarka MH-32 może być używana do ładowania akumulatorów EN-EL25a / EN-EL25 .
 • Ładowarka sieciowa EH-73P : Ładowarki EH-73P można używać do ładowania akumulatorów EN-EL25a / EN-EL25 umieszczonych w aparacie (akumulator ładuje się tylko wtedy, gdy aparat jest wyłączony).
Filtry
 • Filtry neutralne (NC) mogą być używane do ochrony obiektywu.
 • Aby zapobiec powstawaniu zjaw, unikaj używania filtrów, gdy obiekt jest kadrowany pod jasne światło lub gdy w kadrze znajduje się jasne źródło światła.
 • Pomiar centralnie ważony jest zalecany, jeśli pomiar matrycowy nie daje oczekiwanych wyników dla filtrów o współczynnikach ekspozycji (współczynnikach filtra) powyżej 1× (Y44, Y48, Y52, O56, R60, X0, X1, C-PL, ND2S, ND4, ND4S, ND8, ND8S, ND400, A2, A12, B2, B8, B12). Szczegółowe informacje można znaleźć w instrukcji filtra.
 • Filtry przeznaczone do fotografowania z efektami specjalnymi mogą zakłócać działanie autofokusa lub wskaźnika ostrości ( I ).
Kable USB UC-E21 Kabel USB : Kabel USB ze złączem Micro-B do podłączenia do aparatu i złączem typu A do podłączenia do urządzenia USB.
Adaptery do gorącej stopki Adapter złącza synchronizacyjnego AS-15 : Zamontuj AS-15 na gorącej stopce aparatu, aby podłączyć studyjne lampy stroboskopowe lub inny sprzęt błyskowy przez złącze synchronizacyjne.
Akcesoria na buty Osłona na akcesoria BS-1 : Osłona chroniąca uchwyt na akcesoria, gdy nie jest zamontowana lampa błyskowa.
Czapki na ciało Pokrywka korpusu BF-N1 : Pokrywka korpusu zapobiega dostawaniu się kurzu do aparatu, gdy obiektyw nie jest założony.
Akcesoria do wizjera

Gumowa muszla oczna DK-30 : DK-30 sprawia, że obraz w wizjerze jest lepiej widoczny, zapobiegając zmęczeniu oczu.

Usunąć

Zastępować

Adaptery do montażu

Adapter do mocowania FTZ : Adapter umożliwiający używanie obiektywów NIKKOR z mocowaniem F z aparatami cyfrowymi obsługującymi wymienne obiektywy z mocowaniem Z. Kąt widzenia odpowiada kątowi obiektywu o ogniskowej odpowiadającej formatowi 35 mm, około 1,5 raza dłuższej.

 • Informacje na temat mocowania, zdejmowania, konserwacji i używania adapterów mocowania FTZ można znaleźć w instrukcji adaptera mocowania.
Mikrofony
 • Mikrofon stereofoniczny ME-1 : Podłącz ME-1 do gniazda mikrofonowego aparatu, aby nagrywać dźwięk stereofoniczny i zmniejszyć prawdopodobieństwo wychwytywania dźwięków sprzętu (takich jak dźwięki wytwarzane przez obiektyw podczas autofokusa).
 • Mikrofon bezprzewodowy ME-W1 : Użyj tego bezprzewodowego mikrofonu Bluetooth do nagrywania poza kamerą.
Zdalne sterowanie

Pilot zdalnego sterowania ML-L7 : Po sparowaniu z aparatem pilota ML-L7 można używać do zdalnego robienia zdjęć i nagrywania filmów.

 • Użyj opcji Pilot bezprzewodowy (ML-L7) > Zapisz bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania w menu ustawień aparatu, aby sparować aparat z pilotem.
 • Kamerę można jednocześnie sparować tylko z jednym pilotem. W przypadku parowania kolejno z więcej niż jednym pilotem, kamera zareaguje tylko na pilota, z którym była ostatnio sparowana.
 • Aby ponownie włączyć aparat po upływie czasu czuwania i wyłączeniu monitora i wizjera, włącz pilota, a następnie naciśnij i przytrzymaj spust migawki lub przycisk nagrywania filmu na pilocie.
 • Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z instrukcją obsługi pilota lub sekcją dotyczącą pozycji menu konfiguracji Pilot bezprzewodowy (ML-L7) w rozdziale „Przewodnik po menu” instrukcji obsługi .

Dostępność może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Najnowsze informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub w broszurach.

Ładowanie zasilaczy AC

Po włożeniu do aparatu akumulatory litowo-jonowe EN-EL25a / EN-EL25 będą się ładować, gdy aparat będzie podłączony do opcjonalnego zasilacza sieciowego EH-73P . Każda z baterii po wyczerpaniu zostanie w pełni naładowana w ciągu około 3 godzin i 30 minut. Należy pamiętać, że w krajach lub regionach, w których jest to wymagane, zasilacze sieciowe do ładowania są dostarczane z dołączonym adapterem wtyczki; kształt adaptera wtyczki różni się w zależności od kraju sprzedaży.

 1. Włóż EN-EL25a / EN-EL25 do aparatu ( 0 Włóż akumulator i kartę pamięci ).

 2. Po upewnieniu się, że aparat jest wyłączony, podłącz zasilacz sieciowy do ładowania za pomocą kabla USB dostarczonego z aparatem i podłącz zasilacz. Używaj wyłącznie kabla USB UC-E21 i ładowarki EH-73P; nie używaj innych ładowarek, zasilaczy USB-AC ani ładowarek do smartfonów innych firm. Włóż wtyczkę lub adapter wtyczki prosto do gniazdka, a nie pod kątem, i przestrzegaj tych samych środków ostrożności podczas odłączania ładowarki.

  Lampka ładowania

  Kontrolka ładowania aparatu świeci na pomarańczowo podczas ładowania i gaśnie po zakończeniu ładowania. Należy pamiętać, że chociaż aparat może być używany, gdy jest podłączony, bateria nie będzie się ładować, a aparat nie będzie pobierał energii z ładowarki, gdy aparat jest włączony.

 3. Po zakończeniu ładowania odłącz i odłącz ładowarkę AC.

Lampa ładowania

Jeśli akumulatora nie można naładować za pomocą ładowarki, na przykład z powodu niezgodności akumulatora lub podwyższonej temperatury aparatu, lampka ładowania będzie szybko migać przez około 30 sekund, a następnie zgaśnie. Jeśli kontrolka ładowania nie świeci i nie zaobserwowałeś ładowania akumulatora, włącz aparat i sprawdź poziom naładowania akumulatora.