Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

„Google“ vertėjas

ŠIOJE PASLAUGOJE GALI BŪTI „GOOGLE“ SISTEMOS IŠVERSTO TEKSTO. „GOOGLE“ PAREIŠKIA NETEIKIANTI JOKIŲ SU IŠVERSTU TEKSTU SUSIJUSIŲ AIŠKIAI IŠREIKŠTŲ AR NUMANOMŲ GARANTIJŲ, ĮSKAITANT TIKSLUMO IR PATIKIMUMO GARANTIJAS BEI KITAS NUMANOMAS GARANTIJAS DĖL TINKAMUMO KOMERCINĖMS REIKMĖMS, TINKAMUMO KONKREČIAM TIKSLUI IR TEISĖS AKTŲ NEPAŽEIDŽIAMUMO.

Kad jums būtų patogiau, „Nikon Corporation“ (toliau vadinama „Nikon“) informaciniai žinynai išversti naudojant Google vertėjo teikiamą programinę įrangą. Išversto teksto tikslumą stengiamasi užtikrinti visomis pagrįstomis išgalėmis, tačiau joks automatinis vertimas nebus tobulas ir negalės pakeisti žmogaus atliekamo vertimo. Vertimo paslauga skirta Nikon informacinių žinynų naudotojams. Ji teikiama pagal principą „kaip yra“. Jokių aiškiai išreikštų ar numanomų garantijų dėl vertimo iš anglų kalbos į bet kurią kitą kalbą tikslumo, patikimumo ar teisingumo neteikiama. Dėl ribotų vertimo programinės įrangos galimybių kai kurie turinio elementai (pavyzdžiui, iliustracijos, vaizdo įrašai, Flash turinys ir kt.) gali būti išversti netiksliai.

Oficialus informacinių žinynų tekstas yra anglų kalba parašytoje versijoje. Išverstame tekste atsiradę prieštaravimai ar skirtumai nėra teisiškai įpareigojantys ir neturi jokios juridinės galios atitikties užtikrinimo arba priverstinio vykdymo reikmėms. Jei kyla klausimų dėl išverstuose informaciniuose žinynuose pateikiamos informacijos tikslumo, žiūrėkite žinynų versiją, parašytą anglų kalba. Ši versija yra oficialioji.

Rūpinimasis fotoaparatu

Ilgalaikis saugojimas

Jei fotoaparato nenaudosite ilgą laiką, išimkite bateriją. Prieš išimdami bateriją įsitikinkite, kad fotoaparatas išjungtas.

Nelaikykite fotoaparato tokiose vietose, kur:

 • yra prastai vėdinamos arba yra daugiau nei 60 % drėgmės.
 • yra šalia įrangos, kuri sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, pvz., televizorių ar radijo imtuvų, arba
 • yra veikiami aukštesnėje nei 50 °C (122 °F) arba žemesnėje nei –20 °C (–4 °F) temperatūroje.

Valymas

Procedūra skiriasi priklausomai nuo dalies, kurią reikia išvalyti. Toliau išsamiai aprašytos procedūros.

 • Nenaudokite alkoholio, skiediklio ar kitų lakiųjų cheminių medžiagų.

Kameros korpusas

Pūstuvu pašalinkite dulkes ir pūkelius, tada švelniai nuvalykite minkšta, sausa šluoste. Naudoję fotoaparatą paplūdimyje ar pajūryje, nuvalykite smėlį ar druską šluoste, lengvai sudrėkinta distiliuotame vandenyje, ir gerai nusausinkite fotoaparatą.

Svarbu : Dulkės ar kitos pašalinės medžiagos fotoaparato viduje gali sukelti gaminio gedimą. Garantija netaikoma žalai, atsiradusioms dėl kameros viduje esančių pašalinių medžiagų.

Objektyvas ir vaizdo ieškiklis

Šie stiklo elementai lengvai pažeidžiami: dulkes ir pūkelius nuvalykite pūstuvu. Jei naudojate aerozolinį pūstuvą, skardinę laikykite vertikaliai, kad neištekėtų skystis, galintis pažeisti stiklo elementus. Norėdami pašalinti pirštų atspaudus ir kitas dėmes, nedidelį kiekį objektyvo valiklio užtepkite ant minkštos šluostės ir atsargiai nuvalykite.

Monitorius

Pūstuvu pašalinkite dulkes ir pūkelius. Šalindami dėmes, pirštų atspaudus ir kitas riebias dėmes, paviršių švelniai nuvalykite minkšta šluoste arba zomša. Nespauskite slėgio, nes tai gali sugadinti arba sugesti.

Vaizdo jutiklio valymas

Nešvarumai ar dulkės, patekę į fotoaparatą keičiant objektyvus arba nuėmus korpuso dangtelį, gali prilipti prie vaizdo jutiklio paviršiaus ir paveikti nuotraukas. Parinktis „Švaraus vaizdo jutiklis“ vibruoja jutiklį, kad pašalintų dulkes.

Vaizdo jutiklį galima bet kada išvalyti iš meniu arba valymas gali būti atliekamas automatiškai, kai fotoaparatas išjungiamas. Jei išvalius vaizdo jutiklį problemos išspręsti nepavyksta, susisiekite su Nikon įgaliotuoju techninės priežiūros atstovu.

Meniu naudojimas

 • Norėdami gauti maksimalų efektą, laikykite fotoaparatą įprasta kryptimi (pagrindas žemyn).

 • Sąrankos meniu pasirinkite [ Clean image sensor ], tada pažymėkite [ Start ] ir paspauskite J , kad pradėtumėte valymą.
 • Valymo metu negalima naudoti fotoaparato valdiklių. Neišimkite ir neatjunkite maitinimo šaltinio.
 • Kai bus baigtas valymas, bus rodomas sąrankos meniu.

Vaizdo jutiklio valymas išjungus

Parinktis apibūdinimas
6 [ Išvalyti išjungus ] Vaizdo jutiklis automatiškai išvalomas išjungiant kiekvieną kartą, kai fotoaparatas išjungiamas.
[ Valymas išjungtas ] Automatinis vaizdo jutiklio valymas išjungtas.
 1. Pasirinkite [ Automatinis valymas ], skirtą [ Clean image sensor ].

  Paspaudus 2 , kai pažymėta [ Automatinis valymas ], rodomos [ Automatinis valymas ] parinktys.

 2. Pažymėkite parinktį.

  Paspauskite J , kad pasirinktumėte pažymėtą parinktį.

Įspėjimai: vaizdo jutiklio valymas

 • Naudojant fotoaparato valdiklius, pertraukiamas bet koks vaizdo jutiklio valymas, pradėtas paspaudus maitinimo jungiklį.
 • Jei vaizdo jutiklio valymas atliekamas kelis kartus iš eilės, vaizdo jutiklio valymas gali būti laikinai išjungtas, siekiant apsaugoti fotoaparato vidinę grandinę. Po trumpo laukimo valymas gali būti atliktas dar kartą.

Rankinis valymas

Jei pašalinių medžiagų negalima pašalinti iš vaizdo jutiklio naudojant vaizdo jutiklio valymą, jutiklį galima valyti rankiniu būdu, kaip aprašyta toliau. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad jutiklis yra labai subtilus ir lengvai pažeidžiamas; Rankinį valymą rekomenduojame atlikti tik Nikon įgaliotajam techninės priežiūros atstovui.

 • Sąrankos meniu pasirinkite [ Jutiklio ekranas lieka atviras ], esančiame [ Jutiklio ekrano veikimas išjungus maitinimą ].
 1. Išjunkite fotoaparatą ir nuimkite objektyvą.

 2. Laikydami fotoaparatą taip, kad patektų šviesa, patikrinkite, ar vaizdo jutiklyje nėra dulkių ar pūkelių.

  Jei pašalinių objektų nėra, pereikite prie 4 veiksmo.

 3. Pūstuvu nuo jutiklio pašalinkite visas dulkes ir pūkelius.

  • Nenaudokite pūstuvo šepečio. Šereliai gali sugadinti jutiklį.
  • Nešvarumus, kurių negalima pašalinti pūstuvu, gali pašalinti tik Nikon įgaliotasis techninės priežiūros personalas. Jokiu būdu nelieskite ar nuvalykite jutiklio.

 4. Pakeiskite objektyvą arba pridedamą korpuso dangtelį.

Pašalinės medžiagos vaizdo jutiklyje

Pašalinės medžiagos, patekusios į fotoaparatą, kai išimami arba keičiami objektyvai ar korpuso dangteliai (arba retomis aplinkybėmis tepalas ar smulkios dalelės iš paties fotoaparato), gali prilipti prie vaizdo jutiklio, kur jos gali pasirodyti nuotraukose, darytose tam tikromis sąlygomis. Kad išvengtumėte pašalinių medžiagų patekimo, kai tvirtinate korpuso dangtelį arba keičiate objektyvus, venkite dulkėtos aplinkos ir būtinai pašalinkite visas dulkes ir kitas pašalines medžiagas, kurios gali prilipti prie fotoaparato laikiklio, objektyvo laikiklio arba korpuso dangtelio. Kad apsaugotumėte fotoaparatą, kai nėra objektyvo, būtinai uždėkite pridedamą korpuso dangtelį. Jei aptinkate pašalinių medžiagų, kurių negalima pašalinti naudojant vaizdo jutiklio valymo parinktį ( 0 Meniu naudojimas ), išvalykite vaizdo jutiklį, kaip aprašyta skyriuje „Rankinis valymas“ ( 0 Rankinis valymas ), arba paveskite jutiklį išvalyti įgaliotam Nikon techninės priežiūros personalui. Nuotraukas, paveiktas ant jutiklio esančių pašalinių medžiagų, galima retušuoti naudojant kai kuriose vaizdo gavimo programose esančias švaraus vaizdo parinktis.

Fotoaparato ir priedų aptarnavimas

Fotoaparatas yra tikslus prietaisas, todėl jį reikia reguliariai prižiūrėti; Nikon rekomenduoja fotoaparatą tikrinti kartą per vienerius ar dvejus metus, o jo techninę priežiūrą – kartą per trejus–penkerius metus (atminkite, kad už šias paslaugas taikomi mokesčiai).

 • Jei fotoaparatas naudojamas profesionaliai, ypač rekomenduojama dažnai tikrinti ir prižiūrėti.
 • Visi priedai, reguliariai naudojami su fotoaparatu, pvz., objektyvai ar pasirenkamos blykstės, turi būti įtraukti į fotoaparato apžiūrą arba techninę priežiūrą.