Mērīšana nosaka, kā kamera iestata ekspozīciju.

Opcija

Apraksts

L

[ Matricas mērīšana ]

Kamera mēra plašu kadra laukumu un iestata ekspozīciju atbilstoši toņu sadalījumam, krāsai, kompozīcijai un attālumam, lai rezultāti būtu tuvu tiem, ko var redzēt ar neapbruņotu aci.

M

[ Centrā svērtā mērīšana ]

  • Kamera piešķir vislielāko svaru kadra centram. Šo režīmu, piemēram, var izmantot ar objektiem, kas dominē kompozīcijā.

  • Centra svērtā mērīšana ir ieteicama arī tad, ja tiek izmantoti filtri ar ekspozīcijas koeficientu (filtra koeficientu) virs 1×.

  • Apgabala izmēru, kam piešķirts vislielākais svars, var izvēlēties, izmantojot pielāgoto iestatījumu b5 [ Center-weighted area ].

N

[ Punkta mērīšana ]

  • Kamera mēra apli, kura diametrs ir 4 mm/0,16 collas (atbilst aptuveni 1,5% no kadra). Tas nodrošina, ka objekts tiks pareizi eksponēts pat tad, ja fons ir daudz gaišāks vai tumšāks.

  • Mērītais apgabals ir centrēts uz pašreizējo fokusa punktu. Ja [ Auto-area AF ] ir atlasīts AF apgabala režīmam ( AF-Area Mode ), kamera tā vietā mērīs centrālo fokusa punktu.

t

[ Izceltā mērīšana ]

Kamera piešķir vislielāko svaru izcēlumiem. Izmantojiet šo opciju, lai samazinātu detaļu zudumu spilgtā vietā, piemēram, fotografējot uz skatuves prožektoru apgaismojumu.