Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowania komputerowego
  • Camera Control Pro 2 (dostępny w sprzedaży): Zdalne sterowanie aparatem z komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysku twardym komputera. Jeśli jako miejsce docelowe w programie Camera Control Pro 2 wybrano opcję c ) po uruchomieniu programu Camera Control Pro 2, gdy aparat jest podłączony do komputera.

  • ViewNX-i * : Więcej niż narzędzie do przeglądania i edycji zdjęć i filmów zarejestrowanych aparatami cyfrowymi firmy Nikon — ViewNX-i może być używany w połączeniu z innymi aplikacjami firmy Nikon do przetwarzania obrazu, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości zdjęć. Zapewnia również płynny dostęp do usług online.

    • Obecni użytkownicy powinni pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie obsługiwać aparatu.

  • Przechwytywanie NX-D : Dopracuj zdjęcia wykonane w wyjątkowych formatach NEF/NRW (RAW) firmy Nikon lub przekonwertuj je do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie NEF/RAW). Program Capture NX-D może być używany nie tylko ze zdjęciami w formacie NEF/NRW (RAW), ale także ze zdjęciami JPEG i TIFF wykonanymi aparatami cyfrowymi firmy Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz zwiększanie jasności i kontrastu.

  • Narzędzie do nadajnika bezprzewodowego : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.

Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Aplikacje na smartfony (tablety)

SnapBridge : przesyłaj zdjęcia i filmy z aparatu do urządzenia inteligentnego za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

  • Aplikację SnapBridge można pobrać ze sklepu Apple App Store® lub Google Play TM .

  • Odwiedź witrynę firmy Nikon, aby uzyskać najnowsze informacje o aplikacji SnapBridge.