Z aparatem można używać następującego oprogramowania firmy Nikon:

Oprogramowania komputerowego
  • Camera Control Pro 2 (dostępny w sprzedaży): Zdalne sterowanie aparatem z komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na dysku twardym komputera. Jeśli jako miejsce docelowe w programie Camera Control Pro 2 wybrano opcję [ PC ], na panelu sterowania aparatu zostanie wyświetlony wskaźnik połączenia z komputerem ( c ) po uruchomieniu programu Camera Control Pro 2, gdy aparat jest podłączony do komputera.

  • Powiązanie NX : Używaj do fotografowania na uwięzi, gdy aparat jest podłączony do komputera. Ekspozycja, balans bieli i inne ustawienia aparatu można regulować zdalnie za pomocą elementów sterujących na ekranie komputera.

  • NX Studio * : przeglądaj i edytuj zdjęcia i filmy nagrane aparatami cyfrowymi firmy Nikon. NX Studio może być używany do dostrajania plików w unikalnym formacie NEF/NRW (RAW) firmy Nikon i konwertowania ich do formatu JPEG lub TIFF (przetwarzanie NEF/RAW). Obsługuje nie tylko zdjęcia NEF/NRW (RAW), ale także zdjęcia JPEG i TIFF wykonane aparatami cyfrowymi Nikon do takich zadań, jak edycja krzywych tonalnych oraz poprawa jasności i kontrastu.

    • Dotychczasowi użytkownicy powinni koniecznie pobrać najnowszą wersję, ponieważ wcześniejsze wersje mogą nie być w stanie pobrać zdjęć z aparatu lub otworzyć zdjęć w formacie NEF (RAW).

  • Narzędzie do nadajnika bezprzewodowego : Program Wireless Transmitter Utility jest wymagany, jeśli kamera ma być podłączona do sieci. Sparuj aparat z komputerem i pobierz zdjęcia przez Wi-Fi.

Oprogramowanie komputerowe firmy Nikon jest dostępne w Centrum pobierania firmy Nikon. Sprawdź wersję i wymagania systemowe oraz pobierz najnowszą wersję.
https://downloadcenter.nikonimglib.com/

Aplikacje na smartfony (tablety)

SnapBridge : przesyłaj zdjęcia i filmy z aparatu do urządzenia inteligentnego za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego.

  • Aplikację SnapBridge można pobrać ze sklepu Apple App Store® lub Google Play TM .

  • Odwiedź witrynę firmy Nikon, aby uzyskać najnowsze informacje o aplikacji SnapBridge.