Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Fotoğraf Çekimi ve Video Kayıt Menülerine “Ten Yumuşatma” Eklendi

[ Cilt yumuşatma ] öğesi fotoğraf çekimi ve video kayıt menülerine eklendi. Bir insan portresi konusunun yüzü algılandığında çekilen resimler, konunun ten rengini yumuşatmak için otomatik olarak işlenecektir.

Seçenek Tanım
[ Fotoğraf ayarlarıyla aynı ]
(yalnızca video kayıt menüsü)
Fotoğraflar için geçerli olarak seçili olan seçeneği kullanın.
[ Yüksek ]

Gerçekleştirilen ten yumuşatma miktarını (yüksekten düşüğe doğru) [ Yüksek ], [ Normal ] ve [ Düşük ] arasından seçin.

  • Fotoğraf makinesi aynı anda en fazla üç konu üzerinde ten yumuşatma işlemi gerçekleştirebilir.
  • Birden fazla insan portresi konusu algılanırsa her konunun üzerinde gri bir netleme noktası görünecektir. [ AF alanı modu ] için [ Otomatik alan AF ] seçilirse, fotoğraf makinesi tarafından seçilen netleme noktasında H ve F simgeleri görünecektir. Netleme noktası, ten yumuşatmanın uygulanacağı konuyu seçmek için 4 veya 2 düğmesine basılarak konumlandırılabilir.
[ Normal ]
[ Düşük ]
[ Kapalı ] Ten yumuşaması kapalı.

Fotoğraf Modunda Ten Yumuşatmayla İlgili Kısıtlamalar

Ten yumuşatma aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı kamera özellikleriyle birleştirilemez:

  • yüksek hızlı kare yakalama +,
  • çoklu maruz kalma ve
  • HDR kaplaması.

Video Modunda Ten Yumuşatmaya İlişkin Kısıtlamalar

Aşağıdaki durumlarda ten yumuşatma yapılmayacaktır:

  • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ N‑ RAW 12 bit (NEV) ] veya [ ProRes RAW HQ 12 bit (MOV) ] seçilir veya
  • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ] veya [ H.265 10-bit (MOV) ] seçildiğinde ton modu için [ N-Log ] seçilir.