Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Kamera Kurulumu

Kamerayı açın, bir dil seçin ve saati ayarlayın. Kamerayı ilk kez kullanmadan önce, bir dil ve saat dilimi seçmek için aşağıdaki adımları izleyin ve saati ayarla böylece çektiğiniz tüm fotoğraflarla birlikte doğru saat ve tarih kaydedilecektir.

 1. G düğmesine basın ve kurulum menüsünde [ Dil ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın.

  Menüleri kullanma hakkında bilgi için bkz. "Menüleri Kullanma" ( 0 Menüleri Kullanma ).

 2. Bir dil seç.

  İstenen dili vurgulamak için 1 veya 3 düğmesine basın ve J düğmesine basın (mevcut diller, fotoğraf makinesinin orijinal olarak satın alındığı ülke veya bölgeye göre değişir).

 3. Vurgulamak [ Saat dilimi ve tarih ] ve 2 basın.

 4. Bir saat dilimi seçin.

  • [ Saat dilimi ve tarih ] ekranında [ Saat dilimi ] öğesini seçin.
  • Ekran, seçilen bölgedeki seçili şehirleri ve seçilen bölgedeki saat ile UTC arasındaki farkı listeler.
  • [ Zaman dilimi ] ekranında bir saat dilimini vurgulayın ve J düğmesine basın.

 5. Yaz saatini açın veya kapatın.

  • [ Saat dilimi ve tarih ] ekranında [ Yaz saati uygulaması ] öğesini seçin.
  • [ ON ] (yaz saati uygulaması açık) veya [ OFF ] (yaz saati uygulaması kapalı) öğesini seçin.
  • [ ON ] seçimi saati bir saat ileri alır; efekti geri almak için [ KAPALI ] öğesini seçin.

 6. Saati ayarla.

  • [ Saat dilimi ve tarih ] ekranında [ Tarih ve saat ] öğesini seçin.
  • [ Tarih ve saat ] ekranında saati seçilen saat dilimindeki tarih ve saate ayarlamak için çoklu seçiciyi kullandıktan sonra J düğmesine basın (fotoğraf makinesinin 24 saatlik bir saat kullandığını unutmayın).

 7. Bir tarih formatı seçin.

  • [ Saat dilimi ve tarih ] ekranında [ Tarih formatı ] öğesini seçin.
  • İstenen tarih (yıl, ay ve gün) görüntüleme sırasını vurgulayın ve J düğmesine basın.

 8. Menülerden çıkın.

  Çekim modundan çıkmak için deklanşöre yarım hafifçe basın.

t Simgesi

Çekim ekranında yanıp sönen bir t simgesi, fotoğraf makinesi saatinin sıfırlandığını gösterir. Yeni fotoğraflarla kaydedilen tarih ve saat doğru olmayacaktır; saati doğru saat ve tarihe ayarlamak için kurulum menüsündeki [ Saat dilimi ve tarih ] > [ Tarih ve saat ] seçeneğini kullanın. Fotoğraf makinesinin saati, bağımsız bir saat piliyle çalışır. Ana pil fotoğraf makinesine takıldığında saat pili şarj olur. Şarj olması yaklaşık 2 gün sürer. Şarj edildikten sonra, saate yaklaşık bir ay boyunca güç sağlayacaktır.