Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Sesli Notları Kaydetme

sesli notlar fotoğraflara 60 saniyeye kadar uzunluk eklenebilir.

 1. fotoğrafı seçin.

  Resim başına yalnızca bir sesli not kaydedilebilir; Halihazırda h simgesiyle işaretlenmiş resimler için ek sesli notlar kaydedilemez. Bir başkasının kaydedilebilmesi için mevcut sesli notun silinmesi gerekir ( 0 Sesli Notların Silinmesi ).

 2. Tutmak the b düğmesi .

  • Düğmeye basıldığında ses kaydedilir.
  • Kayıt sırasında, kamera bir b simgesi ve kalan kayıt süresinin saniye cinsinden geri sayımını görüntüler.

 3. b düğmesini bırakın.

  • Kayıt sona erecek.
  • Sesli not içeren resimler h simgeleriyle gösterilir.

Kayıt Mevcut Değil

Videolara veya Görüntü Toz Giderme referans verilerine sesli notlar eklenemez.

Kayıt Kısıtlamaları

Aşağıdaki durumlarda sesli notlar kaydedilemez:

 • fotoğraf/video seçici 1 döndürülür veya
 • çoklu pozlama devam ediyor.

Dikkat: Sesli Notların Kaydedilmesi

Dokunmatik kontroller devre dışı bırakılır ve kayıt devam ederken diğer resimler görüntülenemez.

Kaydı Durdurma

Deklanşöre basmak veya diğer fotoğraf makinesi kontrollerini kullanmak kaydı sonlandırabilir. Aralıklı çekim sırasında kayıt, bir sonraki çekim yapılmadan yaklaşık iki saniye önce sona erer; kamera kapatıldığında da kayıt sona erer.

Depolama yeri

Fotoğraf çekiminde [Yuva 2'deki kartın rolü] için [ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] veya [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] seçili iki bellek kartı takılıyken çekilen resimler için sesli notlar menüsü her iki karttaki kopyalarla birlikte kaydedilir.

Sesli Not Dosya Adları

Sesli not dosyası adları “DSC_nnnn.WAV” biçimindedir. Sesli not, ilişkilendirildiği resim ile aynı dosya numarasına (“nnnn”) sahiptir. Örneğin, “DSC_0002.JPG” resmi için sesli notun dosya adı “DSC_0002.WAV” olacaktır. Sesli not dosya adları bir bilgisayarda görüntülenebilir.

 • Fotoğraf çekimi menüsünde [ Renk alanı ] için seçilen [ Adobe RGB ] ile kaydedilen fotoğraflar için sesli notlar “_DSCnnnn.WAV” biçiminde adlara sahiptir.
 • Fotoğraf çekimi menüsünde [ Dosya adlandırma ] için seçilen “ DSC ” dışında bir önekle kaydedilen fotoğraflar için sesli notlar, “ DSC ” yerine seçilen önekle kaydedilecektir.

i Menüsü

Kayıt, oynatma i menüsünde [ Sesli not kaydet ] vurgulanarak ve J düğmesine basılarak da başlatılabilir. Kaydı bitirmek için ikinci kez J düğmesine basın.