Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Pilin Takılması

takmadan veya çıkarmadan önce fotoğraf makinesini kapatın. pil .

 1. BL-7 pil yuvası kapağını çıkarın.

  Pil yuvası kapağı mandalını kaldırın, açık ( A ) konumuna ( q ) çevirin ve pil yuvası kapağını ( w ) çıkarın.

 2. Kapağı aküye takın.

  • Pil serbest bırakma yeri ok ( H ) görünecek şekilde konumlandırılmışsa, pil serbest bırakma düğmesini oku ( H ) örtecek şekilde kaydırın.

  • Pilin üzerindeki iki çıkıntıyı gösterildiği gibi kapaktaki eşleşen yuvalara yerleştirin. Pilin serbest bırakılması, oku ( H ) tamamen ortaya çıkarmak için yana kayacaktır.

 3. Pili takın.

  Pili gösterildiği gibi tam ve güvenli bir şekilde takın.

 4. Kapağı kilitleyin.

  • Pil yuvası kapak mandalını kapalı konuma ( q ) döndürün ve gösterildiği gibi ( w ) aşağı katlayın.

  • Çalışma sırasında pilin yerinden çıkmasını önlemek için kapağın sıkıca kapatıldığından emin olun.

Pili Çıkarma

Pili çıkarmadan önce fotoğraf makinesini kapatın, pil yuvası kapak mandalını kaldırın ve açık ( A ) konuma çevirin.

Pil Yuvası Kapağını Çıkarma

Pil yuvası kapağının mandalını pilden çıkarılabilecek şekilde açmak için, pil serbest bırakma düğmesini ok ( H ) ile gösterilen yönde durana kadar kaydırın.

Pil Yuvası Kapağı

 • Yalnızca BL-7 pil yuvası kapaklarını kullanın; diğer pil yuvası kapakları bu fotoğraf makinesiyle kullanılamaz.
 • Pilleri bir şarj cihazında şarj ederken kapağı takılı bırakabilirsiniz.
 • Pil yuvasında toz birikmesini önlemek için, pil takılı değilken fotoğraf makinesindeki pil yuvası kapağını yerine takın.

Pil seviyesi

 • Pil seviyesi, fotoğraf makinesi açıkken çekim ekranında ve kontrol panelinde gösterilir.

  monitör

  Vizör

  Kontrol Paneli

 • Pil seviyesi göstergesi, pil seviyesi azaldıkça L den K , J , I ve H değişir. Pil seviyesi H düştüğünde, çekimi durdurun ve pili şarj edin veya yedek bir pil hazırlayın.
 • [ Deklanşör devre dışı bırakıldı. Pili şarj edin. ] görüntülendiğinde, pili şarj edin veya değiştirin.

bu Bekleme Zamanlayıcısı

Kamera, pil tüketimini azaltmaya yardımcı olmak için bir bekleme zamanlayıcısı kullanır. Yaklaşık 30 saniye boyunca herhangi bir işlem yapılmazsa, bekleme zamanlayıcısı sona erecek ve ekran, vizör ve kontrol paneli kapanacaktır. Kapatmadan birkaç saniye önce ekran ve vizör kararır. Deklanşöre yarım basılarak yeniden etkinleştirilebilirler. Bekleme zamanlayıcısının otomatik olarak sona ermesinden önceki sürenin uzunluğu, Özel Ayar c3 [ kullanılarak seçilebilir. Kapanma gecikmesi ] > [ Bekleme zamanlayıcısı ].