Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

HLG Videosu Kaydetme

Hybrid Log Gamma (HLG) formatında kaydedilen video, HDR yayını ve benzerleri için kullanılabilir. kaydetmek için HLG videosu , video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ H.265 10-bit (MOV) ] öğesini seçin ve [ HLG ] ton modu.

 • çekim ekranında o görünecektir.
 • HLG çekimlerini görüntülerken optimum renk üretimi için HDR ile uyumlu bilgisayarlar, işletim sistemleri, uygulamalar, monitörler ve diğer ekipmanları kullanın.

Dikkat: HLG Videosu

 • Ton modu için [ SDR ] veya [ N-Log ] yerine [ HLG ] seçilmesi, çekim ekranında görünen "parazit" miktarını (rastgele dağılmış parlak pikseller, sis veya çizgiler) artırabilir.
 • Video kayıt menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi için kullanılabilen en düşük değer ISO 800'dür.
 • Video kayıt menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ ISO duyarlılığı (M modu) ] öğesi için kullanılabilen en düşük değer ISO 400'dür.
 • Yüksek 0,3 ila Yüksek 2,0 arasındaki ISO hassasiyetleri mevcut değildir.
 • Picture Control ayarları, video kayıt menüsündeki [ Picture Control Ayarla ] öğesi kullanılarak değiştirilemez. Video kayıt menüsündeki [ HLG kalitesi ] öğesini kullanarak HLG videolarının görünümünü kontrol edebilirsiniz.
 • Video kayıt menüsündeki [ Etkin D-Lighting ] öğesi [ Kapalı ] olarak ayarlanmıştır ve değiştirilemez.
 • Monitördeki görüntü titreyebilir veya grenli görünebilir.
 • Fotoğraf makinesi, otomatik odaklamayı kullanırken odaklama sorunu yaşayabilir ancak bu bir arıza olduğunu göstermez.

HDR (HLG) Çıkışı

HDMI aracılığıyla HDR (HLG) görüntü çıkışında optimum renk üretimi, yalnızca depolama aygıtınız, monitörünüz ve diğer ekipmanınız HDR'yi (HLG) destekliyorsa elde edilebilir. Bağlı cihazdan HDR'yi (HLG) desteklediğini belirten bir sinyal alınırsa, kamera bir "gamma: HLG" tanımlayıcısı ile yanıt verir.

Kamera Çekimi ve İzleme Ekranları

Ton modu için [ HLG ] seçildiğinde, fotoğraf makinesi ekranındaki ve vizördeki çekim ve oynatma ekranlarında rastgele dağılmış parlak pikseller, sis veya çizgiler şeklinde "parazit" olabilir veya vurguları doğru şekilde yeniden üretemeyebilir ve yüksek doymuş renkler. Doğru ton üretimi için HLG ile uyumlu monitörler, bilgisayarlar, işletim sistemleri, uygulamalar ve diğer ekipmanları kullanın.

HLG Videolarını Görüntüleme ve Düzenleme

HLG videoları yalnızca HLG video formatını destekleyen bilgisayar yazılımı kullanılarak görüntülenebilir ve düzenlenebilir. Nikon NX Studio yazılımı, küçük resim listesinde HLG videoları gösterir ancak bunları görüntülemek veya düzenlemek için kullanılamaz.

Yardımı Görüntüle

HLG kaydı sırasında çekim ekranındaki ön izlemenin kontrastsız olduğunu görebilirsiniz. Özel Ayar g11 [ İzleme yardımı ] için [ AÇIK ] seçimi, gelişmiş kontrast için renkleri basitleştirir.

 • çekim ekranında p görünecektir.
 • Gerçek kaydedilen görüntüdeki renkler etkilenmez.
 • HLG çekimi kamerada izlendiğinde kontrast da artar.