Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Flaş Kontrol Modu

Birleşik flaş kontrolünü destekleyen bir flaş ünitesi (bir SB-5000 , SB-500 , SB-400 veya SB-300 ; 0 Birleşik Flaş Kontrolü ) fotoğraf makinesine takıldığında, flaş kontrol modu, flaş seviyesi ve diğer flaş ayarlar [ Flaş kontrolü ] > [ kullanılarak ayarlanabilir Flaş kontrol modu ] öğesini seçin. Mevcut flaş kontrol modları, kullanılan flaşa göre değişir. Flaş kontrol ekranında bulunan seçenekler, [ Flaş kontrol modu ] için seçilen seçeneğe göre değişir.

 • SB-5000 , SB-500 , SB-400 ve SB-300 dışındaki flaş ünitelerinin ayarları yalnızca flaş ünitesi kontrolleri kullanılarak yapılabilir.
 • Aksesuar kızağına takılı bir SB-5000 için ayarlar, flaş ünitesindeki kontroller kullanılarak da yapılabilir.
Seçenek Tanım
[ TTL ]
 • Flaş çıkışı, çekim koşullarına göre otomatik olarak ayarlanır.
 • Çıkış, [ Flaş telafisi (TTL) ] kullanılarak ayarlanabilir.
[ Otomatik harici flaş ]
 • Flaştan gelen ışık konudan bir otomatik harici flaş sensörüne yansıtılır ve flaş çıkışı otomatik olarak ayarlanır.
 • Çıkış, [ Otomatik harici flaş telafisi ] kullanılarak ayarlanabilir.
 • Otomatik harici flaş, "otomatik diyafram" ( q A ) ve "TTL olmayan otomatik" ( A ) modlarını destekler. Ayrıntılar için flaş ünitesiyle birlikte verilen belgelere bakın.
[ Mesafe öncelikli kılavuz ]
 • Konuya olan mesafeyi seçin; flaş çıkışı otomatik olarak ayarlanacaktır.
 • [ Mesafe öncelikli seçenekler ] > [ Mesafe ] kullanılarak konuya olan mesafe seçilirken, flaş çıkışı [ Flaş telafisi ] kullanılarak ayarlanabilir.
[ Manuel ]
 • Flaş seviyesini manuel olarak seçin.
 • Flaş çıkışı [ Manuel çıkış miktarı ] kullanılarak seçilir.
[ Yinelenen flaş ]
 • Deklanşör açıkken flaş art arda patlayarak çoklu poz efekti oluşturur.
 • Flaş çıkışını ayarlamak için [ Tekrarlanan flaş ] > [ Çıkış ] öğesini ve ünitenin kaç kez patlayacağını seçmek için [ Kez ] öğesini kullanın. [ Frekans ], birimin Hz cinsinden ölçülen saniyede ne sıklıkta ateşleyeceğini kontrol eder.
 • Flaşın maksimum patlama sayısı [ Çıkış ] ve [ Frekans ] ile değişir. Ayrıntılar için flaş ünitesiyle birlikte verilen belgelere bakın.

Birleşik Flaş Kontrolü

Birleşik flaş kontrolü, kamera ve flaş ünitesinin ayarları paylaşmasına olanak tanır. Fotoğraf makinesi veya flaş ünitesi ile flaş ayarlarında yapılan değişiklikler ve isteğe bağlı Camera Control Pro 2 yazılımı kullanılarak yapılan değişiklikler her iki cihaza da yansıtılır. Flaş ünitesi birleşik flaş kontrolünü desteklemelidir.