Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Flaş Modları

seçmek için flaş modu , şunu tut c düğmesi ve ana ayar kadranını döndürün.

 • Kullanılabilir seçenekler çekim moduna göre değişir.

  Seçenek Tanım Uygun
  I [ Dolgu flaşı ]
  (ön perde senkronizasyonu)
  Bu mod çoğu durumda önerilir. P ve A modlarında, deklanşör hızı otomatik olarak 1/200 s (veya otomatik FP yüksek hızlı senk ile 1/8000 s ) ve 1/60 s arasındaki değerlere ayarlanacaktır. P , S , A , M
  J [ Kırmızı göz azaltma ]

  Portreler için kullanın. Fotoğraf çekilmeden önce flaş patlayacak veya fotoğraf makinesi kırmızı göz azaltma lambası yanarak "kırmızı göz" etkisini azaltacaktır.

  • Obtüratör serbest bırakılmadan önce konu veya kamera hareket ederse istenen sonuçlar elde edilemeyebilir (bu ayar, hareketli konularda veya hızlı deklanşör tepkisi gerektiren diğer durumlarda önerilmez).

  P , S , A , M

  L [ Yavaş senkronizasyon ]

  "Dolgu flaşı"na gelince, ancak deklanşör hızı gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için otomatik olarak yavaşlar.

  • Yavaş deklanşör hızlarında fotoğraf makinesinin sallanması nedeniyle fotoğrafların bulanık olabileceğini unutmayın.
  • Bir tripod kullanılması tavsiye edilir.

  P , bir

  K [ Yavaş senkronizasyon + kırmızı göz ]
  (yavaş senkronizasyon ile kırmızı göz azaltma)

  Portrelere arka plan aydınlatması eklemek için kullanın. Kırmızı göz azaltma, gece veya düşük ışık altında arka plan aydınlatmasını yakalamak için yavaş deklanşör hızlarıyla birleştirilir.

  • Yavaş deklanşör hızlarında fotoğraf makinesinin sallanması nedeniyle fotoğrafların bulanık olabileceğini unutmayın.
  • Bir tripod kullanılması tavsiye edilir.

  P , bir

  M [ Arka perde senkronizasyonu ]

  Flaş, deklanşör kapanmadan hemen önce patlar ve hareket eden ışık kaynaklarının arkasında bir ışık akışı etkisi yaratır.

  • Bu seçeneği seçtikten sonra P veya A modunu seçmek, flaş modunu yavaş senkrona ayarlar.
  • Yavaş deklanşör hızlarında fotoğraf makinesinin sallanması nedeniyle fotoğrafların bulanık olabileceğini unutmayın.
  • Bir tripod kullanılması tavsiye edilir.

  P , S , A , M

  s [ flaş kapalı ] Flaş patlamıyor.

  P , S , A , M

Stüdyo Flaş Aydınlatma

Arka perde senkronizasyonu, stüdyo flaş sistemleriyle doğru şekilde senkronize olmayabilir.