Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

FV Kilidi

Bu özellik, isteğe bağlı CLS uyumlu flaş üniteleri için flaş çıkışını kilitlemek için kullanılır ve flaş seviyesini değiştirmeden birden fazla fotoğraf çekmenizi veya çekimleri yeniden düzenlemenizi sağlar. Konunuzun çerçevenin merkezinde olması gerekmez, bu da çekimleri oluştururken size daha fazla özgürlük sağlar.

 • Flaş çıkışı, ISO duyarlılığı ve diyaframdaki herhangi bir değişiklik için otomatik olarak ayarlanır.
 1. Atamak [ FV kilidi ] Özel Ayar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] kullanılarak bir kontrole gidin.

 2. Fotoğraf makinesi aksesuar kızağına FV kilidini destekleyen bir flaş ünitesi takın.

 3. Flaş ünitesini açın ve TTL veya monitör ön flaş q A veya A flaş kontrol modunu seçin.

  • Fotoğraf makinesi aksesuar kızağına takılı bir SB-5000 , SB-500 , SB-400 veya SB-300 kullanıyorsanız, [ Flaş kontrolü ] > [ Flaş kontrolü modu ] için [ TTL ] veya [ Otomatik harici flaş ] öğesini seçin.
  • Diğer flaş üniteleri hakkında bilgi için ünite ile birlikte verilen belgelere bakın.
 4. Odak.

  Konuyu çerçevenin ortasına konumlandırın ve netleme yapmak için deklanşöre yarım basın.

 5. Kilit flaş seviyesi.

  • Çekim ekranında flaş hazır göstergesinin ( c ) göründüğünü onayladıktan sonra, [ FV kilidi ] kontrolüne basın; flaş ünitesi, uygun flaş seviyesini belirlemek için bir monitör ön flaşı yayar.
  • Flaş çıkışı kilitlenecek ve çekim ekranında bir FV kilidi simgesi ( r ) görünecektir.

 6. Çekimi yeniden oluşturun.

 7. Çekim yapmak için deklanşöre sonuna kadar basın.

  İstenirse, FV kilidini açmadan ek resimler çekilebilir. Ek çekimler yapmak için Adım 6 ila 7'yi tekrarlayın.

 8. FV kilidini serbest bırakın.

  FV kilidini serbest bırakmak için [ FV kilidi ] kontrolüne basın ve FV kilidi simgesinin ( r ) artık çekim ekranında görüntülenmediğini onaylayın.