Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Oynatma Yakınlaştırma

Görüntülenen bir fotoğrafı yakınlaştırmak için tam çerçeve izlemede, X veya J düğmesine basın veya ekrana iki hızlı dokunuş yapın. [ FX (36×24) ] biçimli fotoğraflar maksimum yaklaşık 32× ( Büyük resimler), 24× ( Orta ) veya 16× ( Küçük ) oranında yakınlaştırılabilir. Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler beyaz kenarlıklarla gösterilir; diğer yüzleri görüntülemek için alt-ayar kadranını çevirin.

Oynatma Yakınlaştırmayı Kullanma

İle Tanım
Yaklaştır, uzaklaştır
  • Yakınlaştırmak için X düğmesine basın veya uzatma hareketlerini kullanın.
  • Uzaklaştırmak için W ( Q ) düğmesine basın veya sıkıştırma hareketlerini kullanın.
  • Yakınlaştırma oranı değiştirilirken, o anda görülebilen alan sarı bir kenarlıkla gösterilen bir gezinme penceresi görüntülenir. Gezinme penceresinin altındaki bir çubuk, 1 : 1'de (%100) yeşile dönen yakınlaştırma oranını gösterir. Navigasyon penceresi birkaç saniye sonra ekrandan silinir.

Resmin diğer alanlarını görüntüleyin Resmin ekranda görünmeyen alanlarını görüntülemek için çoklu seçiciyi veya kayma hareketlerini kullanın. Çerçevenin diğer alanlarına hızla geçmek için çoklu seçiciyi basılı tutun.
resmi kırp Resmi ekranda o anda görünen alana kırpmak için i düğmesine basın ve [ Hızlı kırp ] öğesini seçin.
Yüzleri seçin

Yakınlaştırma sırasında algılanan yüzler, gezinme penceresinde beyaz kenarlıklarla gösterilir. Diğer yüzleri görüntülemek için alt ayar kadranını çevirin veya ekran kılavuzuna dokunun.

Diğer resimleri görüntüle Yakınlaştırma oranını değiştirmeden diğer fotoğraflarda aynı konumu görüntülemek için ana ayar kadranını çevirin (bir videonun seçilmesi yakınlaştırmayı iptal eder). Ekranın altındaki e veya f simgesine dokunarak diğer fotoğrafları da görüntüleyebilirsiniz.
Resimleri koruyun Geçerli resim için korumayı açıp kapatmak için g ( Fn4 ) düğmesine basın ( 0 Resimleri Silinmeye Karşı Koruma ).
Çekim moduna çık Çıkmak için deklanşöre yarım basın veya K düğmesine basın.
Menüleri görüntüle Menüleri görüntülemek için G düğmesine basın.