Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Bildirimler

 • Bu ürünle birlikte verilen belgelerin hiçbir bölümü, Nikon önceden yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde çoğaltılamaz, iletilemez, kopyalanamaz, bir geri alma sisteminde saklanamaz veya herhangi bir dile çevrilemez.
 • Nikon bu belgede açıklanan donanım ve yazılımın görünümünü ve teknik özelliklerini herhangi bir zamanda ve önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Nikon bu ürünün kullanımından kaynaklanan herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz.
 • Bu belgedeki bilgilerin doğru ve eksiksiz olmasını sağlamak için her türlü çaba gösterilmiş olsa da, herhangi bir hata veya eksikliği bölgenizdeki Nikon temsilcisinin dikkatine sunarsanız memnun oluruz (adres ayrıca verilmiştir).
Kopyalama veya Çoğaltmanın Yasaklanmasına İlişkin Bildirim

Bir tarayıcı, dijital kamera veya başka bir cihaz aracılığıyla dijital olarak kopyalanmış veya çoğaltılmış bir materyale sahip olmanın bile kanunen cezalandırılabileceğini unutmayın.

 • Yasalarca kopyalanması veya çoğaltılması yasak olan öğeler

  Kağıt para, madeni para, menkul kıymetler, devlet tahvilleri veya yerel devlet tahvillerini, bu tür kopyalar veya çoğaltmalar "Örnek" olarak damgalanmış olsa bile kopyalamayın veya çoğaltmayın.

  Yabancı bir ülkede dolaşımda olan kağıt para, madeni para veya menkul kıymetlerin kopyalanması veya çoğaltılması yasaktır.

  Hükümetin önceden izni alınmadıkça, kullanılmayan posta pullarının veya hükümet tarafından verilen kartpostalların kopyalanması veya çoğaltılması yasaktır.

  Devlet tarafından basılan pulların ve yasanın öngördüğü onaylı belgelerin kopyalanması veya çoğaltılması yasaktır.

 • Belirli kopyalar ve reprodüksiyonlarla ilgili uyarılar

  Hükümet, gerekli asgari kopyaların ticari kullanım için sağlanacağı durumlar dışında, özel şirketler tarafından ihraç edilen menkul kıymetlerin (hisse senetleri, bonolar, çekler, hediye sertifikaları vb.), yolculuk biletlerinin veya kupon biletlerinin kopyalanması veya çoğaltılması konusunda uyarılar yayınladı. bir şirket tarafından. Ayrıca, devlet tarafından verilen pasaportları, kamu kurumları ve özel gruplar tarafından verilen ruhsatları, kimlik kartlarını ve geçiş kartı ve yemek kuponu gibi biletleri kopyalamayın veya çoğaltmayın.

 • Telif hakkı bildirimlerine uyun

  Telif hakkı yasasına göre, fotoğraf makinesiyle yapılan telif hakkı alınmış çalışmaların fotoğrafları veya kayıtları, telif hakkı sahibinin izni olmadan kullanılamaz. İstisnalar kişisel kullanım için geçerlidir, ancak sergilerin veya canlı performansların fotoğrafları veya kayıtları söz konusu olduğunda kişisel kullanımın bile kısıtlanabileceğini unutmayın.

Yalnızca Nikon Marka Elektronik Aksesuarları Kullanın

Nikon fotoğraf makineleri karmaşık elektronik devreler içerir. Yalnızca Nikon tarafından özellikle bu Nikon dijital fotoğraf makinesiyle kullanılmak üzere onaylanan Nikon marka elektronik aksesuarlar (objektifler, şarj cihazları, piller, AC adaptörler ve flaş aksesuarları dahil), bu elektronik devrenin çalışma ve güvenlik gereksinimleri dahilinde çalışmak üzere tasarlanmış ve kanıtlanmıştır.

Nikon dışı elektronik aksesuarların kullanılması fotoğraf makinesine zarar verebilir ve Nikon garantinizi geçersiz kılabilir. Aşağıda gösterilen Nikon holografik mührünü taşımayan üçüncü taraf şarj edilebilir Li-ion pillerin kullanılması, fotoğraf makinesinin normal çalışmasını engelleyebilir veya pillerin aşırı ısınmasına, tutuşmasına, patlamasına veya akmasına neden olabilir.

Nikon marka aksesuarlar hakkında daha fazla bilgi için yerel bir yetkili Nikon satıcısıyla iletişime geçin.

Hafıza kartları
 • Hafıza kartları kullanımdan sonra sıcak olabilir. Bellek kartlarını fotoğraf makinesinden çıkarırken gereken özeni gösterin.
 • Biçimlendirme sırasında veya veriler kaydedilirken, silinirken veya bir bilgisayara veya başka bir cihaza kopyalanırken aşağıdaki işlemleri yapmayın. Bu önlemlere uyulmaması, veri kaybına veya kamera ya da kartın hasar görmesine neden olabilir.

  • Bellek kartlarını çıkarmayın veya takmayın.
  • Kamerayı kapatmayın.
  • Pili çıkarmayın.
  • AC adaptörlerinin bağlantısını kesmeyin.
 • Kart terminallerine parmaklarınızla veya metal nesnelerle dokunmayın.
 • Bellek kartlarını tutarken aşırı güç kullanmayın. Bu önleme uyulmaması karta zarar verebilir.
 • Bellek kartlarını bükmeyin, düşürmeyin veya güçlü fiziksel darbelere maruz bırakmayın.
 • Bellek kartlarını suya, ısıya veya doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.
 • Bellek kartlarını bilgisayarda biçimlendirmeyin.

Önemli Resimler Çekmeden Önce

Önemli durumlarda (örneğin, düğünlerde veya seyahatte fotoğraf makinesini yanınıza almadan önce) fotoğraf çekmeden önce, fotoğraf makinesinin normal çalıştığından emin olmak için bir deneme çekimi yapın. Nikon ürün arızasından kaynaklanabilecek hasarlardan veya kar kayıplarından sorumlu tutulamaz.

Hayatboyu Öğrenme

Nikon sürekli ürün desteği ve eğitime yönelik "Yaşam Boyu Öğrenme" taahhüdünün bir parçası olarak, sürekli güncellenen bilgiler aşağıdaki sitelerde çevrimiçi olarak mevcuttur:

En son ürün bilgilerini, ipuçlarını, sık sorulan soruların (SSS) yanıtlarını ve dijital görüntüleme ve fotoğrafçılıkla ilgili genel tavsiyeleri takip etmek için bu siteleri ziyaret edin. Bölgenizdeki Nikon temsilcisinden ek bilgiler alınabilir. İletişim bilgileri için aşağıdaki URL'ye bakın: https://imaging.nikon.com/