Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Bilgisayarlar: USB aracılığıyla bağlanma

Sağlanan USB kablosunu kullanarak kamerayı bağlayın. Daha sonra resimleri görüntülemek ve düzenlemek üzere bilgisayara kopyalamak için NX Studio yazılımını kullanabilirsiniz.

yükleme NX Studio

NX Studio kurarken bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacak. Sistem gereksinimleri de dahil olmak üzere en son bilgiler için Nikon web sitesini ziyaret edin.

 • Aşağıdaki web sitesinden en son NX Studio yükleyicisini indirin ve kurulumu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin.

  https://downloadcenter.nikonimglib.com/

 • NX Studio önceki sürümlerini kullanarak kameradan resim indiremeyebileceğinizi unutmayın.

Resimleri NX Studio Kullanarak Bir Bilgisayara Kopyalama

Ayrıntılı talimatlar için çevrimiçi yardıma bakın.

 1. Kamerayı bilgisayara bağlayın.

  Fotoğraf makinesini kapattıktan ve hafıza kartının takılı olduğundan emin olduktan sonra, verilen USB kablosunu gösterildiği gibi bağlayın.

  Kart Okuyucu Kullanma

  Resimler, üçüncü taraf bir kart okuyucuya takılmış bir hafıza kartından da kopyalanabilir. Ancak kartın kart okuyucu ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

 2. Aç kamerayı.

  • NX Studio Nikon Transfer 2 bileşeni başlayacaktır. Nikon Transfer 2 görüntü aktarma yazılımı, NX Studio bir parçası olarak yüklenir.
  • Bir program seçmenizi isteyen bir mesaj görüntülenirse Nikon Transfer 2 seçin.
  • Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, NX Studio başlatın ve "İçe Aktar" simgesine tıklayın.
 3. [ Aktarımı Başlat ] öğesini tıklayın.

  Hafıza kartındaki resimler bilgisayara kopyalanacaktır.

 4. Kamerayı kapatın.

  Aktarım tamamlandığında USB kablosunu çıkarın.

Windows

Bazı bilgisayarlar, kamera bağlandığında bir Otomatik Kullan istemi gösterecek şekilde yapılandırılabilir.

İletişim kutusuna tıklayın ve ardından Nikon Transfer 2'yi seçmek için [ Nikon Transfer 2 ] öğesine tıklayın.

macOS

Nikon Transfer 2 otomatik olarak başlamazsa, fotoğraf makinesinin bağlı olduğunu onaylayın ve ardından Image Capture'ı ( macOS ile birlikte gelen bir uygulama) başlatın ve fotoğraf makinesi algılandığında açılan uygulama olarak Nikon Transfer 2'yi seçin.

Dikkat: Videoları Aktarma

Farklı marka veya modeldeki bir fotoğraf makinesine takılıyken hafıza kartından video aktarmaya çalışmayın. Bunu yapmak, videoların aktarılmadan silinmesine neden olabilir.

Dikkat: Bilgisayarlara Bağlama

 • Aktarım devam ederken fotoğraf makinesini kapatmayın veya USB kablosunu çıkarmayın.
 • Zorlamayın veya konektörleri açılı olarak takmaya çalışmayın. Kabloyu çıkarırken konektörleri düz tuttuğunuzdan da emin olun.
 • Bir kabloyu bağlamadan veya çıkarmadan önce her zaman fotoğraf makinesini kapatın.
 • Veri aktarımının kesintiye uğramamasını sağlamak için fotoğraf makinesi pilinin tamamen şarj olduğundan emin olun.

USB Hub'ları

Kamerayı doğrudan bilgisayara bağlayın; kabloyu bir USB hub'ı veya klavye aracılığıyla bağlamayın. Kamerayı önceden yüklenmiş bir USB bağlantı noktasına bağlayın.