Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

ISO Duyarlılık Ayarları

G düğmesi U C fotoğraf çekimi menüsü

Ayarlamak ISO duyarlılığı ayarları fotoğraflar için.

Seçenek Tanım
[ ISO hassasiyeti ] ISO 64 ila 25600 ayarlarından seçim yapın; fotoğraf makinesi ayrıca ISO 64'ün yaklaşık 0,3, 0,7 ve 1 EV (ISO 32 eşdeğeri) kadar altındaki ve ISO 25600'ün yaklaşık 0,3, 0,7, 1 ve 2 EV (ISO 102400 eşdeğeri) üzerindeki ayarları da destekler.
[ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] Otomatik ISO duyarlılığı kontrolünü etkinleştirmek için [ ON ] öğesini seçin. [ OFF ] seçilirse, [ ISO hassasiyeti ] kullanıcı tarafından seçilen değerde sabit kalacaktır. [ Maksimum hassasiyet ], [ c ile maksimum hassasiyet ] ve [ Minimum deklanşör hızı ] seçenekleri, [ ON ] seçildiğinde kullanılabilir.
[ Maksimum hassasiyet ] Çok yükseğe çıkarılmasını önlemek için ISO duyarlılığı için bir üst sınır seçin.
[ c ile maksimum hassasiyet ] İsteğe bağlı bir flaş ünitesi kullanılarak çekilen fotoğraflar için üst ISO duyarlılığı sınırını seçin.
[ Minimum deklanşör hızı ]

P ve A modlarında yetersiz pozlamayı önlemek için otomatik ISO duyarlılığı kontrolünün devreye gireceği deklanşör hızını seçin; seçenekler 1 / 16.000 ile 30 s arasında değişir. [ Otomatik ] seçilirse, kamera lens odak uzunluğuna göre minimum deklanşör hızını seçecektir. Örneğin, uzun bir lens takıldığında kamera sarsıntısının neden olduğu bulanıklığı önlemek için kamera otomatik olarak daha yüksek minimum deklanşör hızları seçecektir.

  • Otomatik deklanşör hızı seçim seçeneklerini görüntülemek için [ Otomatik ] öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın. Otomatik deklanşör hızı seçimi, daha hızlı veya daha yavaş minimumlar seçilerek ince ayar yapılabilir. Hızlı hareket eden nesnelerin fotoğrafını çekerken bulanıklığı azaltmak için daha hızlı ayarlar kullanılabilir.
  • [ Maksimum duyarlılık ] için seçilen ISO duyarlılığında optimum poz elde edilemezse, deklanşör hızları seçilen minimum değerin altına düşebilir.