Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Videoları Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Video kaydederken aşağıdaki noktalara dikkat edin:

  • Her videonun uzunluğu en fazla 125 dakika olabilir.
  • 32 GB veya daha az kapasiteli bir karta kaydedilen her video, maksimum 8 dosyaya kaydedilecektir. Bu dosyaların her biri maksimum 4 GB boyutunda olacaktır. Dosya sayısı ve her bir dosyanın uzunluğu, [ Çerçeve boyutu/kare hızı ] için seçilen seçeneklere göre değişir.
  • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ] seçilirse ve hafıza kartının kapasitesi 32 GB veya daha azsa, dosya boyutu 4 GB'a ulaştığında kayıt otomatik olarak sona erer . Videolar birden fazla dosyaya kaydedilmez.
  • Hafıza kartı yazma hızına bağlı olarak, maksimum uzunluğa ulaşılmadan çekim sona erebilir.
  • [ Video dosya türü ] için [ N-RAW 12-bit (NEV) ] veya [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ] seçildiğinde, 32 GB veya daha az kapasiteli XQD bellek kartlarına video kaydedilemez. video kayıt menüsü.
  • 0 simgesi ( 0 0 Simgesi ), videoların kaydedilemeyeceğini belirtir.
  • Video kaydı sırasında [ Spot ölçüm ] kullanılamaz.
  • Flaş ışığı ( 0 Kamera Üzeri Flaş Kullanma ) kullanılamaz.

Video Kaydı: Çekim Modu

Çekim sırasında ayarlanabilen pozlama ayarları, çekim moduna göre değişir:

mod diyafram Deklanşör hızı ISO duyarlılığı 2
P , S 1 3
A 4 3
M 4 4 44

S modundaki pozlama kontrolü, P modundaki ile aynıdır.

Video kayıt menüsünde [ Elektronik VR ] için [ AÇIK ] seçiliyken kaydedilen videolar için maksimum ISO hassasiyeti ISO 25600'dür.

ISO duyarlılığı için üst sınır, video kayıt menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi kullanılarak seçilebilir.

Video kayıt menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO kontrolü (M modu) ] için [ AÇIK ] seçilirse, ISO duyarlılığı için üst sınır [ Maksimum duyarlılık ] kullanılarak seçilebilir.

Video Kaydı Sırasında Beyaz Dengesini Ayarlama

Beyaz dengesi video kaydı sırasında U düğmesi basılı tutularak ve bir ayar kadranı döndürülerek ayarlanabilir.

Sabit Enstantane Hızı Kullanma

M modunda, deklanşör hızı 1 / 25 s ile 1 / 32000 s arasındaki değerlere ayarlanabilir (mevcut en yavaş deklanşör hızı kare hızına göre değişir).

Kablosuz Uzaktan Kumandalar ve Uzak Kablolar

Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] > [ Deklanşör ] için [ Video kaydet ] seçilirse, isteğe bağlı kablosuz uzaktan kumandalardaki ve uzaktan kumanda kablolarındaki deklanşörlere netleme yapmak için yarıya kadar basılabilir veya başlatmak için sonuna kadar basılabilir ve video kaydını sonlandırın.

Harici Mikrofon Kullanma

Videolara ses kaydetmek için 3,5 mm mini jak fişli üçüncü taraf mikrofonlar kullanılabilir.

  • Harici mikrofon için gücün kamera tarafından sağlanıp sağlanmadığını seçmek için video kayıt menüsündeki [ Mic jakı eklenti gücü ] öğesini kullanın ( 0 Mic Jack Plug-in Power ).