Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Pili şarj etmek

Şarj sağlanan EN-EL18d pil kullanmadan önce.

Dikkat: Pil ve Şarj Cihazı

"Güvenliğiniz İçin" ( 0 Güvenliğiniz İçin ) ve "Fotoğraf Makinesi ve Pilin Bakımı: Önlemler" ( 0 Fotoğraf Makinesinin ve Pilin Bakımı: Dikkatler ) bölümlerindeki uyarıları ve ikazları okuyun ve bunlara uyun.

Pil Şarj Cihazı

 • Pili şarj etmeden önce, EH-7P AC şarj adaptörünü MH-33 pil şarj cihazına bağlayın ve evdeki elektrik prizine takın. Daha sonra şarj etmeye başlamak için pili takabilirsiniz.

  1. Sinyal kontakları
  2. Şarj lambaları (yeşil)
 • Şarj işlemi devam ederken şarj lambaları yanıp söner ve şarj tamamlandığında yanıp sönmeyi durdurur. Pil şarj durumuna bağlı olarak, lambaların yanıp sönmeye başlamasından önce yaklaşık on saniyelik bir gecikme olabileceğini unutmayın.
 • Pili yerleştirin (önce terminaller), pilin ucunu kılavuzla hizalayın ve ardından pili yerine oturana kadar belirtilen yönde kaydırın.
 • Şarj cihazını kullanım sırasında sabit ve titreşimsiz kalacağı bir yerde bırakın.
 • Bitmiş bir pil yaklaşık 4 saat içinde tamamen şarj olur.
 • Şarj işlemi devam ederken, şarj tamamlanana ve üç lamba da yanana kadar şarj lambaları birer birer yanacaktır.
 • Pil durumu şarj lambalarıyla gösterilir:

  Şarj lambaları Şarj durumu
  <%50 ≥%50, <%80 ≥%80, <%100 100%
  100% I (kapalı) I (kapalı) H (yanıp söner) K (açık)
  %80 I (kapalı) H (yanıp söner) K (açık) K (açık)
  %50 H (yanıp söner) K (açık) K (açık) K (açık)

Dikkat: EN-EL18d Pillerin Şarj Edilmesi

EN-EL18d şarj edilebilir Li-ion piller, MH-26a veya MH-26 pil şarj cihazlarıyla uyumlu değildir. EN-EL18d pilleri bir şarj cihazı aracılığıyla şarj ederken MH-33 kullandığınızdan emin olun.

Şarj Lambaları Hızlı Yanıp Sönüyorsa

Şarj lambaları hızlı bir şekilde yanıp sönüyorsa (saniyede 8 kez):

 • Pil doğru takılmamış : Şarj cihazını fişten çekin ve pili çıkarıp yeniden takın.
 • Ortam sıcaklığı çok sıcak veya çok soğuk : Pil şarj cihazını belirtilen sıcaklık aralığında (0–40 °C/+32–104 °F) kullanın.

Sorun devam ederse, şarj cihazının fişini çekin ve şarjı sonlandırın. Pili ve şarj cihazını bir Nikon yetkili servis temsilcisine getirin.

bu AC Şarj Adaptörü : Doluyor

Fotoğraf makinesine takıldığında pil, birlikte verilen EH-7P AC şarj adaptörü kullanılarak şarj edilebilir.

 • Fotoğraf makinesinin kapalı olduğunu onayladıktan sonra AC şarj adaptörünü ( q ) bağlayın ve adaptörü prize takın. Pil, fotoğraf makinesi kapalıyken şarj olur. Takarken ve çıkarırken fişi düz tutun.

 • Şarj işlemi devam ederken kamera şarj lambası ( w ) kehribar renginde yanar. Şarj tamamlandığında lamba söner.
 • Bitmiş bir pil yaklaşık 3 saat 40 dakikada tamamen şarj olur.
 • Pil, bekleme zamanlayıcısı kapalıyken de şarj olur.
 • Şarj işlemi tamamlandığında, AC şarj adaptörünü çıkarın ve kameradan çıkarın.

Dikkat: EN-EL18a / EN-EL18 Pillerin Şarj Edilmesi

AC şarj adaptörü, EN-EL18a veya EN-EL18 şarj edilebilir Li‑ion pilleri şarj etmek için kullanılamaz. Bir MH-26a pil şarj cihazı kullanın.

Dikkat: AC Şarj Adaptörü

 • Pil, örneğin pilin uyumlu olmaması veya fotoğraf makinesinin sıcaklığının yükselmesi nedeniyle AC şarj adaptörü kullanılarak şarj edilemiyorsa, şarj lambası yaklaşık 30 saniye hızlı bir şekilde yanıp sönecek ve sonra kapanacaktır. Şarj lambası kapalıysa ve pilin şarj olduğunu gözlemlemediyseniz, fotoğraf makinesini açın ve pil seviyesini kontrol edin.
 • Ayarlar menüsünde [ Pil bilgisi ] > [ Pil yaşı ] için "4" ( l ) gösterilen piller şarj edilemez.

AC Şarj Adaptörü: Güç Dağıtımı

 • Kurulum menüsünde [ USB güç iletimi ] için [ AÇIK ] seçilirse, kamera açıkken AC şarj adaptörü kameraya güç sağlayacaktır.
 • Kamera harici bir güç kaynağı tarafından çalıştırıldığında pil şarj olmaz.
 • Daha fazla bilgi için bkz. "'Güç Sağlama' ve 'Şarj Etme'" ( 0 "Güç Verme" Karşı "Şarj Etme" ).

Bilgisayar USB Güç Dağıtımı ve Pil Şarjı

 • Bilgisayarlar, yalnızca bir UC-E25 USB kablosu (ayrı olarak satılır; 0 USB Kabloları ) ile bağlandığında fotoğraf makinesine güç sağlamak veya pili şarj etmek için akım sağlar. Verilen USB kablosu bu amaç için kullanılamaz.
 • Modele ve ürün özelliklerine bağlı olarak, bazı bilgisayarlar kameraya güç sağlamak veya pili şarj etmek için akım sağlamaz.