Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

N-Log Video Kaydetme

Günlük kaydı bir günlük işlevi aracılığıyla sayısallaştırılmış ışık seviyelerini kullanır. Nikon benzersiz “ özelliğini kullanarak günlük kaydını etkinleştirmek için N-Günlüğü ” günlük işlevi için [ N-RAW 12-bit (NEV) ], [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ], [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ] veya [ H.265 10-bit ( Video kayıt menüsünde [ Video dosya türü ] için MOV) ] seçin ve ton modu olarak [ N-Log ] öğesini seçin. Vurgular ve gölgelerdeki ayrıntıları korumak ve video kaydederken aşırı doygun renklerden kaçınmak için N-Log'u seçin.

 • Çekim ekranında n belirecektir.
 • [ Video dosyası türü ] için [ H.265 10-bit (MOV) ] seçili ve ISO duyarlılığı mümkün olduğunca düşük (ISO 800) ayarlanmış olarak çekilen videolar için dinamik aralık 12 duraktır (%1300).
 • N-Log kaydı, post prodüksiyonda renk derecelendirme kullanılarak işlenecek çekimler için tasarlanmıştır. Renk derecelendirme, tek bir diziden farklı şekillerde işleyerek birden çok efekt elde etmek için kullanılabilir.
 • Renk sınıflandırması için uyumlu üçüncü taraf yazılım gereklidir.
 • Renk derecelendirmesi sırasında N-Log 3D LUT'ların uygulanması, Rec ile uyumlu monitörlerde güzel görüntülenen video üretir. 709.

Dikkat: N-Log Video

 • Video kayıt menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Maksimum duyarlılık ] öğesi için kullanılabilen en düşük değer ISO 1600'dür.
 • Video kayıt menüsündeki [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ ISO duyarlılığı (M modu) ] öğesi için kullanılabilen en düşük değer ISO 800'dür.
 • Yüksek 0,3 ila Yüksek 2,0 arasındaki ISO hassasiyetleri mevcut değildir.
 • [ Picture Control Ayarla ] ve [ Yüksek ISO KA ] video kayıt menüsünde kullanılamaz.
 • Video kayıt menüsündeki [ Etkin D-Lighting ] öğesi [ Kapalı ] olarak ayarlanmıştır ve değiştirilemez.
 • Monitördeki görüntü titreyebilir veya grenli görünebilir.
 • Fotoğraf makinesi, otomatik odaklamayı kullanırken odaklanma sorunu yaşayabilir ancak bu bir arıza olduğunu göstermez.

Yardımı Görüntüle

N-Log kaydı sırasında çekim ekranındaki ön izlemenin kontrastsız olduğunu görebilirsiniz. Özel Ayar g11 [ İzleme yardımı ] için [ AÇIK ] seçimi, gelişmiş kontrast için renkleri basitleştirir.

 • çekim ekranında p görünecektir.
 • Gerçek kaydedilen görüntüdeki renkler etkilenmez.
 • N-Log kaydı kamerada izlendiğinde kontrast da artar.