Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Yuva 2'de Kartın Oynadığı Rol

G düğmesi U C fotoğraf çekimi menüsü

Seç Yuva 2'deki kartın oynadığı rol fotoğraf makinesine iki hafıza kartı takıldığında.

Seçenek Tanım
P [ taşma ] Yuva 2'deki kart yalnızca Yuva 1'deki kart dolduğunda kullanılır.
Q [ Destek olmak ] Her resim, bir kez Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere iki kez kaydedilir.
R [ RAW Yuvası 1 - JPEG Yuvası 2 ]
 • RAW + JPEG ayarlarında çekilen fotoğrafların NEF ( RAW ) kopyaları yalnızca Yuva 1'deki karta kaydedilir, JPEG yalnızca Yuva 2'deki karta kopyalar.
 • Diğer görüntü kalitesi ayarlarında çekilen resimler, bir kez Yuva 1'deki karta ve tekrar Yuva 2'deki karta olmak üzere aynı ayarda iki kez kaydedilir.
O [ JPEG Yuvası 1 - JPEG Yuvası 2 ]
 • Her bellek kartına bir tane olmak üzere iki JPEG kopyası kaydedilir.
 • Yuva 1'deki karta kaydedilen kopya, T düğmesi veya fotoğraf çekimi menüsü aracılığıyla seçilen görüntü kalitesi ve boyutunda kaydedilir. Yuva 2'deki karta kaydedilen kopya, [ Temel JPEG ] görüntü kalitesinde ve [ Orta ] veya [ Küçük ] boyutunda kaydedilir. Boyut, [ JPEG Yuvası 1 - JPEG Yuvası 2 ] vurgulandığında 2 basılarak seçilebilir.
 • RAW veya RAW + JPEG görüntü kalitelerinde bu seçenek [ Yedekleme ] ile eşdeğerdir.

Dikkat: [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

Fotoğraf çekimi menüsünde [ Çoklu pozlama ] > [ Resimleri tek tek kaydet ( RAW ) ] için [ AÇIK ] seçilirse veya fotoğrafta [ HDR kaplama ] > [ Tek tek resimleri kaydet ( RAW ) ] için [ AÇIK ] seçilirse çekim menüsünde, her bir çoklu pozlama veya HDR resmini oluşturan ayrı ayrı NEF ( RAW ) fotoğraflarının işlenmemiş kopyaları, görüntü kalitesi için seçilen seçeneğe bakılmaksızın JPEG bileşimi ile birlikte her iki hafıza kartına kaydedilecektir.

[ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] ve [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ]

 • Çekim ekranı ve kontrol paneli, kullanılabilir en az alanla kartta kalan poz sayısını gösterir.
 • Kartlardan biri dolduğunda deklanşör devre dışı bırakılır.

Çift Formatlı Fotoğrafları Görüntüleme

 • Çift formatlı fotoğrafların oynatılacağı yuvayı seçmek için izleme menüsündeki [ Çift formatlı kayıt PB yuvası ] öğesini kullanın.
 • Çift formatlı fotoğrafları görüntülerken, i menüsündeki [ Diğer kartta kopyalamak için atla ] öğesini kullanarak diğer kopyayı görüntüleyebilirsiniz.

Videoları Kaydetme

Videoların kaydedildiği yuva, video kayıt menüsünde [ Hedef ] kullanılarak seçilir.

Kopyaları Silme

[ Yedekleme ], [ RAW Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] veya [ JPEG Yuva 1 - JPEG Yuva 2 ] kullanılarak kaydedilen resimleri silerken, her iki kopyayı veya yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silme seçeneğine sahipsiniz .

 • Oynatma sırasında bu seçeneklerden herhangi biri kullanılarak oluşturulan bir resim vurgulandığında O ( Q ) düğmesine basıldığında bir onay mesajı görüntülenir.
 • Yalnızca geçerli yuvadaki karttaki kopyayı silmek için [ Seçilen resim ] öğesini vurgulayın ve O ( Q ) düğmesine tekrar basın.
 • Her iki kopyayı da silmek için [ 1 ve 2 aynı resimler ] öğesini vurgulayın ve O ( Q ) düğmesine basın.
 • Resme bir sesli not eklenirse, bir onay diyalogu görüntülenecektir. Yalnızca sesli notu silmek için [ Yalnızca sesli not ] öğesini vurgulayın ve O ( Q ) düğmesine basın.

Silme Seçenekleri

Bir resim silindiğinde görüntülenen seçenekleri seçmek için izleme menüsündeki [ Resimleri her iki yuvadan sil ] öğesini kullanın.