Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma

[ için [ AÇIK ] seçimi Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma ] video kayıt menüsünde, zum merceği olmadan bile çözünürlükte kayıp olmadan öznenizi yakınlaştırmanıza olanak tanır.

 • Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma, aşağıdaki koşulların tümü karşılandığında kullanılabilir:

  • Video kayıt menüsünde [ Görüntü alanı ] > [ Görüntü alanı seç ] için [ FX ] seçilir,
  • [ ProRes 422 HQ 10-bit (MOV) ], [ H.265 10-bit (MOV) ], [ H.265 8-bit (MOV) ] veya [ H.264 8-bit (MP4) ] seçilir video kayıt menüsündeki [ Video dosya türü ] için ve
  • [ 3840×2160; 30p ] ila [ 3840×2160; 24p ] veya [ 1920×1080; 120p ] ila [ 1920×1080; Video kayıt menüsünde [ Çerçeve boyutu/kare hızı ] için 24p ] seçilir.

Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırmayı Kullanma

Video kayıt menüsünde [ Hi-Res Zoom ] için [ ON ] öğesini seçin ve yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak için 4 veya 2 düğmesine basın.

 • Hi-Res Zoom etkinleştirildiğinde ekranda bir H simgesi görünür.
 • Siz yakınlaştırıp uzaklaştırırken, yakınlaştırma konumu bir çubukla gösterilir. Maksimum 2,0× yakınlaştırabilirsiniz.

Dikkat: Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma

 • AF alanı modu, [ Geniş alan AF (L) ] olarak sabitlenir. Netleme noktası görüntülenmiyor.
 • Video kayıt menüsündeki [ Elektronik VR ], [ KAPALI ] olarak sabitlenmiştir.

Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma için Özel Kontroller

Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma için yakınlaştırma konumu, Özel Ayar g2 [ Özel kontroller ] yoluyla [ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma + ] ve [ Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma - ]'nın atandığı kontroller kullanılarak da ayarlanabilir.

 • Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma için yakınlaştırma kontrolü kameraya [ Fn1 düğmesi ] ve [ Fn2 düğmesi ], [ Mercek Fn halkası (saat yönünde) ] ve [ Mercek Fn halkası (saatin tersi yönünde) ] ve [ aracılığıyla lens Fn halkasına atanabilir. Lens kontrol halkasını ] lens kontrol halkasına getirin.

  • [ Fn1 düğmesi ], [ Fn2 düğmesi ], [ Mercek Fn halkası (saat yönünde) ] veya [ Mercek Fn halkası (saat yönünün tersine) ] öğesine Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma atandığında, yakınlaştırma hızı Özel Ayar g8 [ Yüksek- [ Yavaş ], [ Standart ] ve [ Daha Hızlı ] seçeneği sunan Res Zoom hızı ] .
  • [ Mercek kontrol halkası ] öğesine Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma atandığında, kontrol halkası yanıtı Özel Ayar f10 [ Kontrol halkası yanıtı ] kullanılarak ayarlanabilir.
  • Kontrol halkasını kullanmak yerine, uyumlu lens kullanıcıları Özel Ayar f11 [ Odak/kontrol halkası rollerini değiştir ] için [ AÇIK ] öğesini seçerek Yüksek Çözünürlüklü Yakınlaştırma için odak halkasını kullanabilirler.