Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Kamera Üzeri Flaş Kullanma

  1. Fotoğraf makinesi aksesuar kızağına bir flaş ünitesi takın.

    Ünitenin kameraya monte edilmesi hakkında bilgi için her bir Speedlight Flaş Ünitesi ile birlikte verilen belgelere bakın.

  2. Fotoğraf makinesini ve flaş ünitesini açın.

    Flaş şarj olmaya başlayacaktır; şarj tamamlandığında flaş hazır göstergesi ( c ) çekim ekranında görünecektir.

  3. Flaş kontrol modunu ( 0 Flaş Kontrol Modu ) ve flaş modunu ( 0 Flaş Modları ) seçin.

  4. Deklanşör hızını ve diyaframı ayarlayın.

  5. fotoğraf çek

Deklanşör hızı

İsteğe bağlı bir flaş ünitesi kullanıldığında deklanşör hızı aşağıdaki gibi ayarlanabilir:

Çekim modu Deklanşör hızı
P , bir Kamera tarafından otomatik olarak ayarlanır ( 1 / 200 s– 1 / 60 s) *
S 1 / 200 sn–30 sn
M 1 / 200 s–30 s, Ampul , Süre

Flaş modu için yavaş senk, yavaş arka perde senk veya kırmızı göz azaltma ile yavaş senk seçilirse deklanşör hızı 30 s kadar yavaş olarak ayarlanabilir.

Dikkat: Üçüncü Taraf Flaş Birimleri

Fotoğraf makinesi, fotoğraf makinesinin X kontaklarına 250 V üzerinde voltaj uygulayan veya aksesuar kızağındaki kontakları kısa devre yapan flaş üniteleriyle kullanılamaz. Bu tür flaş ünitelerinin kullanımı, yalnızca kameranın normal çalışmasına müdahale etmekle kalmaz, aynı zamanda kameranın ve/veya flaşın flaş senkronizasyon devrelerine de zarar verebilir.

i-TTL Flaş Kontrolü

Nikon Creative Lighting System'i destekleyen isteğe bağlı bir flaş ünitesi takıldığında ve TTL'ye ayarlandığında, fotoğraf makinesi dengeli veya standart " i-TTL dolgu flaşı" flaş kontrolü için monitör ön flaşlarını kullanır. i-TTL flaş kontrolü, Nikon Creative Lighting System'i desteklemeyen flaş ünitelerinde kullanılamaz. Fotoğraf makinesi aşağıdaki i-TTL flaş kontrolü türlerini destekler:

Flaş kontrolü Tanım
i-TTL dengeli dolgu flaşı Fotoğraf makinesi, ana konu ile ortamın arka plan aydınlatması arasında doğal bir denge için " i-TTL dengeli dolgu flaşı" flaş kontrolü kullanır. Deklanşöre basıldıktan sonra ve ana flaştan hemen önce, flaş ünitesi, ana konu ile ortamın arka plan aydınlatması arasında bir denge sağlamak üzere fotoğraf makinesinin flaş çıkışını optimize etmek için kullandığı bir dizi monitör ön flaşı yayar.
Standart i-TTL dolgu flaşı Çerçevedeki aydınlatmayı standart bir düzeye getirmek için flaş çıkışı ayarlanır; arka planın parlaklığı dikkate alınmaz. Ana konunun arka plan ayrıntılarından vazgeçilerek vurgulandığı veya pozlama telafisinin kullanıldığı çekimler için önerilir.
  • [ Nokta ölçüm ] seçildiğinde standart i-TTL dolgu flaşı otomatik olarak etkinleştirilir.

Eşitleme Terminali

Senkronizasyon terminaline (bir JIS-B kilitleme somununa sahip olan) gerektiği şekilde bir senkronizasyon kablosu bağlanabilir. Kamera aksesuar kızağına takılı bir flaş ünitesi ile arka perde senkron flaşlı çekim yaparken senkron kablosu aracılığıyla başka bir flaş ünitesi bağlamayın.