Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Video Görüntü Alanı Seçenekleri

Videolar için görüntü alanı [ kullanılarak seçilebilir. Görüntü alanı ] > [ Görüntü alanını seçin ] öğesini seçin . Video çekmek için kullanılan kırpma, seçilen seçeneğe göre değişir. Seçilen seçeneğe bakılmaksızın en boy oranı 16:9'dur.

 • Videoları “ FX tabanlı video formatında” çekmek için [ FX ] öğesini, “ DX tabanlı video formatında” çekmek için [ DX ] öğesini seçin.
 • Video kayıt menüsünde [ Video dosya türü ] için seçilen [ N-RAW 12-bit (NEV) ] veya [ ProRes RAW HQ 12-bit (MOV) ] ile kaydedilen videoların görüntü alanı [ Çerçeve boyutu/kare hızı ]. Video kayıt menüsünde [ Görüntü alanı ] > [ Görüntü alanı seç ] için seçilen seçenek geçerli değildir.
 • [ Görüntü alanı seç ] için [ DX DX seçilmesi veya [ 3840×2160; 120p ], [ 3840×2160; 100p ], [ 1920×1080; 120p ] veya [ 1920×1080; [ Çerçeve boyutu/kare hızı ] için seçilen 100p , FX biçimiyle karşılaştırıldığında görünür odak uzaklığını yaklaşık 2,3 kat artırır.
 • Halihazırda seçili olan seçenek, ekranda bir simge ile gösterilir. Video kayıt menüsünde [ Görüntü alanı ] > [ DX kırpma uyarısı ] için [ AÇIK ] seçilirse, DX veya 2,3× kırpma seçildiğinde çekim ekranında bir görüntü alanı simgesi yanıp söner.

 • Farklı mahsullerin boyutları aşağıda gösterilmiştir.

  Biçim Boyut
  FX tabanlı video formatı yaklaşık 35,9 × 20,2 mm
  DX tabanlı video formatı yaklaşık 23,5 × 13,2 mm
  2.3× yaklaşık 16,7 × 9,4 mm
 • Bir DX lens takıldığında DX tabanlı video formatı otomatik olarak seçilir.
 • Çerçeve boyutu olarak 7680 × 4320 seçildiğinde, görüntü alanı [ FX ] olarak sabitlenir. Bir DX lens takıldığında çerçeve boyutu 3840 × 2160 olarak değişir.
 • Video kayıt menüsünde [ Elektronik VR ] için [ AÇIK ] seçilmesi, kesme boyutunu küçültür.