Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Güçlü Yakınlaştırma Desteği

Kamera artık güçlü yakınlaştırma (PZ) lenslerle kullanım için güçlü yakınlaştırmayı destekliyor. Lens yakınlaştırma halkasını kullanmanın yanı sıra, artık kamera kontrollerini ("güçlü yakınlaştırma") kullanarak kameraya takılı güçlü yakınlaştırma lenslerini içeri ve dışarı yakınlaştırma seçeneğine de sahipsiniz.

Yeni Özel Ayar: f12 “ Güçlü Yakınlaştırma Düğmelerini Ata

Güçlü yakınlaştırma lensi takıldığında hareketsiz fotoğrafçılık sırasında güçlü yakınlaştırma için X ve W ( Q ) düğmelerinin kullanılıp kullanılamayacağını seçin.

Seçenek Tanım
[ x / w düğmelerini kullanın ] [ ON ] seçeneğinin seçilmesi X ve W ( Q ) düğmelerinin güçlü yakınlaştırma için kullanılmasına olanak tanır.
[ Güçlü yakınlaştırma hızı ] Düğmeleri kullanarak güçlü yakınlaştırma lenslerinin yakınlaştırılabileceği ve uzaklaştırılabileceği hızı seçin.

Yeni Özel Ayar: g9 “Güçlü Yakınlaştırma Düğmelerini Ata”

Güçlü yakınlaştırma merceği takıldığında video kaydı sırasında güçlü yakınlaştırma için X ve W ( Q ) düğmelerinin kullanılıp kullanılamayacağını seçin.

Seçenek Tanım
[ x / w düğmelerini kullanın ] [ ON ] seçeneğinin seçilmesi X ve W ( Q ) düğmelerinin güçlü yakınlaştırma için kullanılmasına olanak tanır.
[ Güçlü yakınlaştırma hızı ]

Düğmeleri kullanarak güçlü yakınlaştırma lenslerinin yakınlaştırılabileceği ve uzaklaştırılabileceği hızı seçin; İstenirse kayıt sırasında kullanılmak üzere bir hız, kayıt öncesi ve kayıt sonrası için başka bir hız seçebilirsiniz.

  • Mercek tarafından üretilen seslerin yakınlaştırma sırasında kaydedilen görüntülerde duyulabileceğini unutmayın. Daha yavaş bir yakınlaştırma hızı seçilerek efekt azaltılabilir.

Güçlü Yakınlaştırmayı Kamera Kontrollerine Atama

Güçlü yakınlaştırma rolü, Özel Ayarlar f2 [ Özel kontroller (çekim) ] ve g2 [ Özel kontroller ] öğelerine yeni eklenen seçenekler kullanılarak kamera kontrollerine atanabilir. Bu rol, Fn1 ve Fn2 düğmelerine atanabilir ( 0 Özel Ayarlar için Yeni Seçenekler f2 “Özel Kontroller (Çekim)” ve g2 “Özel Kontroller” ).

Yeni Kurulum Menüsü Öğesi: “ Yakınlaştırma Konumunu Kaydet (PZ Lensler)

Güçlü yakınlaştırma (PZ) lensi takıldığında [ AÇIK ] seçilirse, fotoğraf makinesi kapatıldığında geçerli yakınlaştırma konumunu kaydedecek ve bir sonraki açıldığında bu konumu geri yükleyecektir. Bunun kamera başlatma sürelerini artırdığını unutmayın.

Odak Uzunluğu Ekranı

Güçlü zoom objektifi takıldığında objektif odak uzaklığı çekim ekranında gösterilir.