Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

b7: Exp'yi koru f / değiştiğinde

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

M modundaki fotoğraf çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] için [ KAPALI ] seçildiğinde, farklı diyafram aralığına sahip bir merceğe geçiş gibi işlemler diyaframda istenmeyen değişikliklere neden olabilir. [ Pozlama bakımı kapalı ] dışında bir seçenek seçilirse [ exp tutun f/ değiştiğinde ], kamera, pozlamayı mevcut değerinde tutmak için deklanşör hızını veya ISO hassasiyetini ayarlayacaktır.

  • Pozlamayı sürdürmek için ayarların otomatik olarak değiştirilebileceği diğer durumlar arasında şunlar bulunur:

    • minimum ve maksimum yakınlaştırmada farklı maksimum diyaframlara sahip lensler yakınlaştırılır veya uzaklaştırılır veya
    • bir mikro lens takılıyken odak mesafesi değişir.
  • Diyafram değiştiğinde pozlamayı korumak için ayarlanan ayar, [ Deklanşör hızı ] ve [ ISO duyarlılığı ] arasından seçilebilir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için [ Pozlama bakımı kapalı ] öğesini seçin.
  • Objektife bağlı olarak, fotoğraf makinesi bazı ayarlarda mevcut pozlamayı koruyamayabilir.
  • Pozlama bakımı, video kaydı sırasında kullanılamaz.