Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

d18: Özel Monitörde Çekim Ekranı

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Monitör ekranlarını seçin çekim sırasında DISP düğmesine basarak erişilebilir.

 • Öğeleri ([ Ekran 2 ] ila [ Ekran 5 ]) vurgulayın ve ( M ) öğesini seçmek veya seçimi kaldırmak ( U ) için J düğmesine basın. Çekim sırasında DISP düğmesine basılarak yalnızca onay işareti ( M ) ile işaretlenmiş ekranlara erişilebilir. [ Ekran 1 ] seçimi kaldırılamaz.

 • [ Ekran 1 ] ile [ Ekran 4 ] arasındaki ekranlarda görünen göstergeleri seçmek için ilgili seçeneği vurgulayın ve 2 basın. Ardından öğeleri vurgulayabilir ve ( M ) öğesini seçmek veya ( U ) seçimini kaldırmak için J düğmesine basabilirsiniz.

  Seçenek Tanım
  A [ Temel çekim bilgisi ] Çekim modu, deklanşör hızı, diyafram ve diğer temel çekim bilgilerini görüntüleyin.
  B [ Ayrıntılı çekim bilgisi ] Odak modu, AF alanı modu, beyaz dengesi ve diğer ayrıntılı çekim bilgilerini görüntüleyin.
  C [ Dokunmatik kontroller ] Dokunmatik AF ve i menüsü dahil olmak üzere dokunmatik kontrollerle erişilebilen seçenekleri görüntüleyin.
  D [ Sanal ufuk ] Sanal ufku etkinleştirin. Ekran tipi, Özel Ayar d17 [ Sanal ufuk tipi ] kullanılarak seçilebilir.
  E [ Histogram ] RGB histogramını etkinleştirin.
  b [ Çerçeveleme ızgarası ] Çerçeveleme ızgarasını etkinleştirin. Ekran tipi, Özel Ayar d16 [ Kılavuz tipi ] kullanılarak seçilebilir.
  F [ Orta gösterge ] Artı işaretlerini çerçevenin ortasında görüntüleyin.
  G [ Merkez ağırlıklı alan ]

  Fotoğraf çekimi menüsünde [ Ölçüm ] için [ Merkez ağırlıklı ölçüm ] seçildiğinde, çekim ekranının ortasına 8 veya 12 mm'lik bir daire ekleyin.

  • Dairenin boyutu, Özel Ayar b5 [ Merkez ağırlıklı alan ] için seçilen seçeneğe göre değişir. Özel Ayar b5 [ Merkez ağırlıklı alan ] için [ Ortalama ] seçildiğinde daire görüntülenmez.
 • [ Ekran 5 ] yalnızca bilgi ekranından oluşur ve özelleştirilemez.
 • İşlemi tamamlamak için G düğmesine basın.