Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

d4: Yayın Öncesi Yakalama Seçenekleri

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Patlamanın uzunluğunu seçin Deklanşöre sonuna kadar basıldığında bellek arabelleğinin sonundan itibaren kaydedilir ve deklanşöre tam basıldığında kaydedilen seri çekimin maksimum uzunluğu yüksek hızlı kare yakalama + modu.

  1. Serbest bırakıldığında hafıza kartına kaydedilen arabellek kısmı ([ Yayın öncesi seri çekim ])
  2. Yayınlandıktan sonra çekilen resimler ([ Yayın sonrası seri çekim ])
  3. Yüksek hızlı patlamayı tamamlayın
Seçenek Tanım
[ Yayın öncesi seri çekim ]

[ Yok ] dışında bir seçenek seçilirse, fotoğraf makinesi deklanşöre yarım basıldığında kareleri ara belleğe alır, ancak yalnızca son n saniyede ara belleğe eklenen kareleri arabelleğe alır; burada n, [ Ön seri çekim ], deklanşöre sonuna kadar basıldığında hafıza kartına kaydedilecektir (“Ön Yayın Yakalama”).

  • Deklanşörün yarım basılması ile sonuna kadar basılması arasındaki süre seçilen süreden kısaysa, yalnızca düğmeye yarım basıldığında arabelleğe kaydedilen kareler kaydedilecektir.
[ Yayın sonrası patlama ] Deklanşöre tam basıldıktan sonra fotoğraf makinesinin resim çekmeye devam edeceği maksimum süreyi seçin: [ 1 s ], [ 2 s ], [ 3 s ] veya [ Maks. ] [ Maks. ] seçildi.

[ Ön yayın seri çekim ] için [ Yok ] dışında bir seçenek seçildiğinde çekim ekranında Y simgesi belirir. Deklanşöre yarım basıldığında, ara belleğe almanın devam ettiğini göstermek için simgede yeşil bir nokta ( I ) görünecektir.

  • Deklanşöre yaklaşık 30 saniyeden daha uzun süre yarıya kadar basılırsa, simgede C belirecek ve Ön Yayın Çekimi iptal edilecektir. Ön Yayın Çekimi, parmağınızı deklanşörden kaldırıp tekrar yarıya kadar basarak devam ettirilebilir.