Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

d14: Serbest Bırakma Zamanlaması Göstergesi

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Deklanşör serbest bırakıldığında ekranın nasıl tepki verdiğiyle ilgili ayarları yapın.

Seçenek Tanım
[ Gösterge tipi ]
 • Deklanşör serbest bırakıldığında ekranın nasıl tepki vereceğini seçin.

  • [ Type A ]: Deklanşör serbest bırakıldığında ekran kararır. Bu, kaydırmalı çekimler sırasında özneyi izlemeyi kolaylaştırır.
  • [ Type B ]: Deklanşör serbest bırakıldığında çerçevenin üstünde, altında ve kenarlarında kenarlıklar belirir.
  • [ Type C ]: Deklanşör serbest bırakıldığında çerçevenin kenarlarında kenarlıklar belirir.
  • [ Kapalı ]: Deklanşör serbest bırakıldığında bir deklanşör zamanlaması göstergesi görüntülenmez.
 • Seçilen seçeneğe bakılmaksızın, deklanşör zamanlaması göstergelerinin yavaş deklanşör hızlarında görüntülenmediğini unutmayın.
[ Otomatik geri yükleme gecikmesi yazın ]

[ Gösterge türü ] için [ A Tipi] dışında bir seçenek seçildiğinde, fotoğraf makinesinin [ A Tipi ]'ne geçtiği deklanşör hızını seçin.

 • Bu seçenek, S ve M modlarında geçerli olur.
 • [ A Tipi otomatik geri yükleme gecikmesi ] için seçilen değerde veya altındaki enstantane hızlarında resimler çekildiğinde, deklanşörün serbest bırakıldığını belirtmek için ekran kararacaktır.
 • [ Type A ] ekran, kaydırmalı çekimler sırasında özneyi izlemeyi kolaylaştırır.