Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

e6: Otomatik Basamaklama (M Modu)

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

M modunda basamaklama etkinleştirildiğinde ve fotoğraf çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] için [ KAPALI ] seçildiğinde etkilenen ayarlar, [ Otmtk basamaklama ] > [ Otmtk basamaklama ayarı için seçilen seçenekler tarafından belirlenir ] ve Özel Ayar e6 için seçilen seçenek [ Otomatik basamaklama (M modu) ].

Özel Ayar e6[ Otomatik basamaklama (M modu) ] Fotoğraf çekim menüsü [ Oto basamaklama ] > [ Otm basamaklama ayarı ]
AE ve flaş basamaklama AE basamaklama
F [ Flaş/hız ] Deklanşör hızı ve flaş seviyesi Deklanşör hızı
G [ Flaş/hız/diyafram ] Deklanşör hızı, diyafram açıklığı ve flaş seviyesi Deklanşör hızı ve diyafram
H [ Flaş/diyafram ] Diyafram ve flaş seviyesi diyafram
9 [ Flaş/ISO hassasiyeti ] ISO hassasiyeti ve flaş seviyesi ISO hassasiyeti
I [ Yalnızca flaş ] Flaş seviyesi
  • Fotoğraf çekimi menüsünde [ ISO duyarlılığı ayarları ] > [ Otomatik ISO duyarlılığı kontrolü ] için [ AÇIK ] seçildiğinde, kamera seçilen seçeneğe bakılmaksızın [ Flaş/ISO duyarlılığı ] uyarınca flaş seviyesini ve/veya ISO duyarlılığını değiştirir. Özel Ayar e6 [ Otomatik basamaklama (M modu) ] için.

Flaş Basamaklama

Flaş basamaklama yalnızca i-TTL veya q A (otomatik diyafram) flaş kontrolü ile gerçekleştirilir.