Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

e1: Flaş Senkronizasyon Hızı

G düğmesi U A Özel Ayarlar menüsü

Seç flaş senkronizasyon hızı .

Seçenek Tanım
[ 1/250 s (Otomatik FP) ]

Flaş senkronizasyon hızı 1/250 veya 1/200 s olarak ayarlanmıştır. Uyumlu flaş üniteleriyle , otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon , 1/250 veya 1/200 s'den daha hızlı deklanşör hızlarında otomatik olarak etkinleştirilir.

  • P ve A modlarında, gerçek deklanşör hızı 1/250 veya 1/200 s'den daha hızlıysa, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon etkinleştirilir. Flaş, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu destekliyorsa, kamera 1 / 8000 s kadar hızlı deklanşör hızlarını seçebilir.
  • S ve M modlarında, kullanıcı , otomatik FP yüksek hızlı senk.
[ 1/200 s (Otomatik FP) ]
[ 1/200 sn ] Flaş senkronizasyon hızı, 1/200 ila 1/60 s arasında olabilen seçilen değere ayarlandı.
[ 1/160 sn ]
[ 1/125 sn ]
[ 1/100 sn ]
[ 1/80 sn ]
[ 1/60 sn ]

Dikkat: Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon

[ 1/250 s (Otomatik FP) ] veya [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, deklanşör hızına bağlı olarak, otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon kullanılarak çekilen resimlerde yatay çizgiler görünebilir. Bu etki şu şekilde azaltılabilir:

  • daha yavaş bir deklanşör hızı seçmek veya
  • flaş çıkışının ayarlanması.

Otomatik FP Yüksek Hızlı Senkronizasyon

Otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyon, flaşın 1 / 8000 s kadar hızlı deklanşör hızlarında kullanılmasına olanak tanır. [ 1/250 s (Otomatik FP) ] veya [ 1/200 s (Otomatik FP) ] seçildiğinde, kamera flaş senkronizasyon hızından daha hızlı deklanşör hızlarında otomatik olarak otomatik FP yüksek hızlı senkronizasyonu etkinleştirir. Bu, konu parlak güneş ışığında arkadan aydınlatıldığında bile azaltılmış alan derinliği için maksimum diyaframın seçilmesini mümkün kılar.