Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

ATOMOS AirGlu BT Seçenekleri

G düğmesi U F ağ menüsü

Kamera ve kamera arasındaki kablosuz Bluetooth bağlantılarını yönetin. Atomos UltraSync MAVİ AirGlu aksesuarları.

 • UltraSync BLUE, birden fazla uyumlu kameraya veya ses kayıt cihazına eşzamanlı kablosuz bağlantılar için kullanılabilir. Zaman kodları, bağlı cihazlara UltraSync BLUE'dan iletilir ve zaman kodları, çeşitli üreticilerin cihazlarında bile senkronize edilir. Maksimum eşzamanlı bağlantı sayısı hakkında bilgi için Atomos web sitesine bakın.
Seçenek Tanım
[ ATOMOS AirGlu BT'ye bağlanın ] Önceden eşleştirilmiş bir UltraSync BLUE ile kablosuz Bluetooth bağlantısı kurun.
[ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini kaydedin ]

Kamerayı UltraSync BLUE ile eşleştirin.

 • Kamera adı kamera ekranında görüntülenecektir.
 • Kamerayla eşleştirmek için UltraSync BLUE üzerindeki kontrolleri kullanın. Daha fazla bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.
[ ATOMOS AirGlu BT eşleştirme bilgilerini silin ] Kamera ile UltraSync BLUE arasındaki kablosuz bağlantıyı sonlandırın.
[ Kamera ] Kameranın UltraSync MAVİ'de listelendiği adı seçin.
 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı kurduktan sonra, zaman kodlarını almaya başlamak için video kayıt menüsünde [ Zaman Kodu ] > [ Zaman Kodlarını Kaydet ] için [ Açık ] veya [ Açık ( HDMI çıkışı ile) ] öğesini seçin. Zaman kodları kamera çekim ekranında görünecektir.
 • Zaman kodu alınmazsa, çekim ekranı “--:--:--:--” (veya HDMI yoluyla harici bir cihaz bağlandığında “00:00:00:00”) gösterecektir. Çekim bu aşamada başlarsa hiçbir zaman kodu kaydedilmeyecektir.

Dikkat: UltraSync BLUE'yu Kullanma

 • Video kayıt menüsünde [ Video dosyası türü ] için [ H.264 8-bit (MP4) ] seçilirse zaman kodları kaydedilmeyecektir.
 • UltraSync BLUE, kullanıcıların kare hızını seçmesine olanak tanır. Değer, kamera ile seçilen değerle eşleşmezse, zaman kodları kaydedilmez veya HDMI yoluyla çıkış yapılmaz. UltraSync BLUE için kare hızını aşağıdaki gibi video kayıt kare hızıyla eşleştirin:

  Video kayıt kare hızı UltraSync MAVİ kare hızı
  120p, 60p, 30p 29,97 fps, 29,97 fps DF
  100p, 50p, 25p 25 fps
  24p 23,98 fps
  • Düşürme kare kaydı için 29,97 fps DF'yi seçin.
  • Bir kare hızı seçme hakkında bilgi için UltraSync BLUE belgelerine bakın.
 • Video kayıt menüsünde [ Zaman kodu ] > [ Sayım yöntemi ], [ Zaman kodu kaynağı ] ve [ Çerçeve düşür ] için seçilen seçenekler, kameranın UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantısı varken değiştirilemez.
 • Çekim devam ederken fotoğraf makinesi UltraSync BLUE ile olan kablosuz bağlantısını kaybederse, çekim ekranında gösterilen zaman kodu “--:-- olarak değişse de, mevcut çekimin sonuna kadar zaman kodlarını kaydetmeye devam edecektir. :--:--" bağlantı kaybolduktan yaklaşık 60 saniye sonra. UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı yeniden kurulduğunda zaman kodu yeniden görünecektir.
 • UltraSync BLUE ile kablosuz bağlantı, kamera kapatıldığında veya bekleme zamanlayıcısı sona erdiğinde sona erecektir. Özel Ayar c3 [ Kapanma gecikmesi ] > [ Bekleme zamanlayıcısı ] için [ Sınırsız ] seçimini yapmanızı öneririz.