Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Hafıza Kartını Biçimlendir

G düğmesi U B ayarlar menüsü

Bellek kartlarını biçimlendirin. Bir bilgisayarda veya başka bir fotoğraf makinesinde biçimlendirilmiş bellek kartları, kullanılmadan önce bu seçenek kullanılarak yeniden biçimlendirilmelidir. Biçimlendirmeye başlamak için bir bellek kartı yuvası seçin ve [ Evet ] öğesini seçin. Biçimlendirmenin karttaki tüm resimleri ve diğer verileri kalıcı olarak sildiğini unutmayın. Biçimlendirmeden önce, gerektiğinde yedek kopyalar yaptığınızdan emin olun.

Dikkat: Biçimlendirme Sırasında

[ Hafıza kartı formatlanıyor ] mesajı ekrandan silinene kadar fotoğraf makinesini kapatmayın veya hafıza kartlarını çıkarmayın.

Biçim Düğmeleri

Her iki format ( O / Q ve S / Q ) düğmesini iki saniyeden uzun süre basılı tutmak, formatlama için bir kart seçmenizi isteyen bir diyalog kutusu görüntüler.

“Evet (Tam Biçim)”

Uyumlu CFexpress hafıza kartlarını formatlarken, basit bir [ Evet ] yerine hafıza kartı yuvasını seçtikten sonra size [ Evet (tam format) ] ve [ Evet (hızlı format) ] seçenekleri sunulur.

  • [ Evet ( tam biçim ) ] kartın tüm alanlarından verileri silerek tam bir format gerçekleştirmek için. Bu seçenek, tüm verilerin silindiğinden emin olmak isteyen veya kameranın karttan okuma ve karta yazma hızının yavaşladığını hisseden ve veri aktarım hızlarını iyileştirmek isteyen kullanıcılar için önerilir.
  • Kartı mevcut biçimlendirme yöntemini kullanarak biçimlendirmek için [ Evet ( hızlı biçimlendirme ) ].

Dikkat: Tam Format

Tam format, hızlı formattan daha uzun sürer.

“Hızlı Format” ve “Tam Format”

Hızlı biçimlendirme, yalnızca dosya sistemi bilgilerinin üzerine yazar ve gerçek dosya verilerini olduğu gibi bırakır. Buna karşılık, bir CFexpress bellek kartında tam biçimlendirme gerçekleştirmek tüm verileri siler. Elden çıkarmadan veya mülkiyeti devretmeden önce CFexpress bellek kartlarının tamamen biçimlendirilmesini öneririz.