Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

USB Güç Dağıtımı

G düğmesi U B ayarlar menüsü

Fotoğraf makinesine güç sağlamak için verilen AC şarj adaptörünün veya USB aracılığıyla bağlanan bilgisayarların kullanılıp kullanılamayacağını seçin ( USB güç dağıtımı ). USB güç dağıtımı, pil tüketimini sınırlarken kameranın kullanılmasına olanak tanır.

Seçenek Tanım
[ AÇIK ] Kamera açıkken bağlı cihazlardan güç alır. Bluetooth yüklemesi devam ediyorsa veya hafıza kartına erişim lambası yanıyorsa bağlı cihazlar, fotoğraf makinesi kapalıyken de güç sağlayacaktır.
[ KAPALI ] Kamera hiçbir zaman bağlı cihazlardan güç çekmez.
  • Kameraya yalnızca pil takıldığında güç sağlanacaktır.
  • Fotoğraf makinesi harici bir kaynakla çalıştırıldığında, çekim ekranında ve kontrol panelinde bir USB güç dağıtımı simgesi görünür.

Bilgisayar USB Güç Dağıtımı

  • Fotoğraf makinesine güç sağlamak için bir bilgisayar kullanmadan önce, bilgisayarda Type C USB konektörü olup olmadığını kontrol edin. Fotoğraf makinesini bilgisayara bağlamak için bir UC-E25 USB kablosu (ayrı satılır) kullanın.
  • Modele ve ürün özelliklerine bağlı olarak, bazı bilgisayarlar kameraya güç sağlamak için akım sağlamayacaktır.

"Güç Dağıtımı" ve "Şarj Etme"

Kamera işlemleri için güç kaynağına "güç dağıtımı" adı verilirken "şarj" terimi, yalnızca kamera pilini şarj etmek için güç sağlandığında kullanılır. Kameraya güç sağlamak veya pili şarj etmek için harici aygıtlar tarafından sağlanan gücün kullanıldığı koşullar aşağıda gösterilmiştir.

[ USB güç iletimi ] için seçilen seçenek Güç düğmesi için kullanılan harici güç kaynağı
[ AÇIK ] Açık (bekleme zamanlayıcısı etkin) 1 Güç dağıtımı
Açık (bekleme zamanlayıcısı kapalı) Şarj 2
Kapalı Şarj 2
[ KAPALI ] Açık (bekleme zamanlayıcısı etkin) 1
Açık (bekleme zamanlayıcısı kapalı) Şarj 2
Kapalı Şarj 2

Güç anahtarının “KAPALI” konumunda olduğu ancak Bluetooth yüklemesinin devam ettiği veya hafıza kartına erişim lambasının yandığı durumları içerir.

Fotoğraf makinesine takılan EN-EL18d , EN-EL18c ve EN-EL18b piller, fotoğraf makinesi verilen AC şarj adaptörüne veya USB aracılığıyla bir bilgisayara bağlandığında şarj olur. Ancak kurulum menüsünde [ Pil bilgisi ] > [ Pil yaşı ] için “4” ( l ) gösterilen pillerin şarj edilemeyeceğini unutmayın.