Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Kablosuz Uzak (WR) Seçenekleri

G düğmesi U B ayarlar menüsü

İsteğe bağlı için durum LED'i ve bağlantı modu ayarlarını yapın WR-R11a Ve WR‑R10 kablosuz uzaktan kontrolörler. Gelişmiş Kablosuz Aydınlatmayı destekleyen isteğe bağlı radyo kontrollü flaş ünitelerine bağlantı için bir bağlantı modu da seçebilirsiniz.

WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumandalar

  • WR WR-R10 kullanılırken bir WR-A10 adaptörü gereklidir.
  • WR-R10 aygıt yazılımının en son sürüme (sürüm 3.0 veya üzeri) güncellendiğinden emin olun. Üretici yazılımı güncellemeleri hakkında bilgi için bölgenizdeki Nikon web sitesine bakın.

LED lamba

Kameraya takılı WR-R11a veya WR-R10 kablosuz uzaktan kumandadaki durum LED'lerini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. Daha fazla bilgi için, kablosuz uzaktan kumandayla birlikte verilen belgelere bakın.

Bağlantı Modu

Diğer kameralara takılı WR-R11a veya WR-R10 kablosuz uzaktan kumandalar veya Gelişmiş Kablosuz Aydınlatmayı destekleyen radyo kontrollü flaş üniteleri için bir bağlantı modu seçin. Diğer cihazlar için aynı modun seçildiğinden emin olun.

Seçenek Tanım
[ Eşleştirme ]

Kamera yalnızca daha önce eşleştirilmiş olduğu cihazlara bağlanır. Diğer cihazlarla eşleştirmek için kameraya bağlı kablosuz uzaktan kumandadaki eşleştirme düğmesine basın.

  • Kamera eşleştirilmemiş cihazlarla iletişim kurmayacağından, bu seçenek civardaki diğer cihazlardan sinyal girişimini önlemek için kullanılabilir.
  • Ancak, her cihazın ayrı ayrı eşleştirilmesi gerektiğinden, çok sayıda cihaza bağlanırken PIN kullanılması önerilir.
[ PIN ]

İletişim, aynı dört haneli PIN'e sahip tüm cihazlar arasında paylaşılır. Seçtiğiniz dört basamaklı bir PIN girin. Rakamları vurgulamak için 4 veya 2 basın ve değiştirmek için 1 veya 3 basın. Seçilen PIN'i girmek ve görüntülemek için J düğmesine basın.

  • Bu seçenek, çok sayıda uzak aygıt içeren fotoğrafçılık için iyi bir seçimdir.
  • Aynı PIN'i paylaşan birden fazla kamera varsa, flaş üniteleri yalnızca ilk bağlanan kameranın kontrolü altında olacak ve diğer tüm kameraların bağlanmasını önleyecektir (etkilenen kameralara bağlı kablosuz uzaktan kumandalardaki LED'ler yanıp sönecektir). .
  • [ Bağlantı modu ] için seçilen seçeneğe bakılmaksızın, eşleştirilmiş kablosuz uzaktan kumandalardan gelen sinyaller her zaman WR-R11a veya WR-R10 tarafından alınacaktır. WR-1 kablosuz uzaktan kumanda kullanıcılarının WR-1 bağlantı modu olarak eşleştirmeyi seçmeleri gerekecektir.