Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Ticari Markalar ve Lisanslar

 • CFexpress, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerde CompactFlash Association'ın ticari markasıdır.
 • NVM Express NVM Express Inc.'in ticari markası veya tescilli ticari markasıdır.
 • XQD Sony Corporation'ın ticari markasıdır.
 • Windows Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Microsoft Corporation tescilli bir ticari markası veya ticari markasıdır.
 • Apple ® , App Store ® , Apple logoları, iPhone ® , iPad ® , Mac ve macOS , Apple Inc.'in ABD ve/veya diğer ülkelerde tescilli ticari markalarıdır.
 • Android , Google Play ve Google Play logosu, Google LLC'nin ticari markalarıdır. Android robotu, Google tarafından oluşturulan ve paylaşılan çalışmadan çoğaltılır veya değiştirilir ve Creative Commons 3.0 Atıf Lisansında açıklanan şartlara göre kullanılır.
 • IOS, Amerika Birleşik Devletleri ve/veya diğer ülkelerde Cisco Systems, Inc.'in ticari markası veya tescilli ticari markasıdır ve lisans altında kullanılmaktadır.
 • HDMI , HDMI logosu ve High-Definition Multimedia Interface HDMI Licensing, LLC'nin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.

 • Bluetooth ® kelime markası ve logosu, Bluetooth SIG, Inc.'e ait tescilli ticari markalardır ve bu tür markaların Nikon tarafından her türlü kullanımı lisanslıdır.
 • Wi-Fi ve Wi-Fi logosu, Wi-Fi Alliance'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
 • intoPIX technology tarafından desteklenmektedir.

 • Bu belgede veya Nikon ürününüzle sağlanan diğer belgelerde adı geçen diğer tüm ticari adlar, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır.
 • Made for Apple rozetinin kullanılması, bir aksesuarın özellikle rozette tanımlanan Apple ürünlerine bağlanmak üzere tasarlandığı ve geliştirici tarafından Apple performans standartlarını karşıladığının onaylandığı anlamına gelir. Apple bu aygıtın çalışmasından veya güvenlik ve düzenleme standartlarına uygunluğundan sorumlu değildir. Bu aksesuarın bir Apple ürünüyle kullanılmasının kablosuz performansını etkileyebileceğini lütfen unutmayın.
 • Bu ürün, OpenSSL Project tarafından OpenSSL Toolkit Toolkit'te kullanılmak üzere geliştirilmiş yazılım içerir.

FreeType Lisansı ( FreeType2 )

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2012 The FreeType Project aittir ( https://www.freetype.org ). Her hakkı saklıdır.

MIT Lisansı ( HarfBuzz )

Bu yazılımın bazı bölümlerinin telif hakkı © 2018 The HarfBuzz Project aittir ( https://www.freedesktop.org/wiki/Software/ HarfBuzz ). Her hakkı saklıdır.

HİÇBİR DURUMDA TELİF HAKKI SAHİBİ BU YAZILIMIN VE BELGELERİNİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, ARIZİ VEYA DOLAYLI ZARARLARDAN HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR, TELİF HAKKI SAHİBİ BÖYLE BİR HASAR OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ . TELİF HAKKI SAHİBİ, SATILABİLİRLİK VE BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK İLE İLGİLİ ZIMNİ GARANTİLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HERHANGİ BİR GARANTİYİ ÖZELLİKLE REDDEDER. BURADA SAĞLANAN YAZILIM "OLDUĞU GİBİ" TEMELİNE DAYALIDIR VE TELİF HAKKI SAHİBİNİN BAKIM, DESTEK, GÜNCELLEME, İYİLEŞTİRME VEYA DEĞİŞİKLİK SAĞLAMAK ÜZERE HİÇBİR YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR.

Unicode® Character Database License ( Unicode ® Karakter Veritabanı)

Bu ürünün yazılımı, Unicode® Character Database License açık kaynak yazılımını kullanır. Yazılım lisansının koşulları aşağıdaki gibidir:

TELİF HAKKI VE İZİN BİLDİRİMİ

Telif hakkı © 1991-2020 Unicode , Inc. Tüm hakları saklıdır.

Kullanım Koşulları altında dağıtılan
https://www.unicode.org/copyright.html .

Unicode veri dosyalarının ve herhangi bir ilgili belgenin ("Veri Dosyaları") veya Unicode yazılımının ve herhangi bir ilgili belgenin ("Yazılım") bir kopyasını alan herhangi bir kişiye Veri Dosyalarını işlemek için işbu belgeyle ücretsiz olarak izin verilmektedir. Veri Dosyalarının veya Yazılımın kopyalarını kullanma, kopyalama, değiştirme, birleştirme, yayınlama, dağıtma ve/veya kopyalarını satma ve Veri Dosyalarının veya Yazılımın sağlandığı kişilerin şunları yapmasına izin verme hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kısıtlama olmaksızın veya Yazılım yani, şu şartla ki

 1. bu telif hakkı ve izin bildirimi, Veri Dosyalarının veya Yazılımın tüm kopyalarında görünür veya
 2. bu telif hakkı ve izin bildirimi ilgili Dokümantasyonda görünür.

VERİ DOSYALARI VE YAZILIM, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARININ İHLAL EDİLMESİ GARANTİLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. BU BİLDİRİMDE DAHİL OLAN SAHİP VEYA SAHİPLER, HERHANGİ BİR İDDİADAN VEYA HERHANGİ BİR ÖZEL DOLAYLI VEYA DOLAYLI ZARARDAN VEYA KULLANIM, VERİ VEYA KÂR KAYBINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARARDAN, SÖZLEŞME EYLEMİNDEN, İHMALDEN VEYA DİĞER HAKSIZ EYLEMLERDEN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARARDAN SORUMLU OLACAKTIR. VERİ DOSYALARININ VEYA YAZILIMIN KULLANIMI VEYA PERFORMANSI İLE BAĞLANTILI OLARAK.

Bu bildirimde yer alanlar dışında, bir telif hakkı sahibinin adı, telif hakkı sahibinin önceden yazılı izni olmaksızın bu Veri Dosyalarının veya Yazılımın satışını, kullanımını veya diğer işlemlerini teşvik etmek için reklam veya başka bir şekilde kullanılmayacaktır.

AVC Patent Portfolio License

BU ÜRÜN, BİR TÜKETİCİNİN (i) VİDEOYU AVC STANDARDINA UYGUN ŞEKİLDE KODLAMAK (“AVC VİDEO”) VE/VEYA (ii) ESKİ ŞEKİLDE YAPILAN AVC VİDEOSUNUN KODUNU ÇÖZMEK İÇİN BİR TÜKETİCİNİN KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN KULLANIMINA YÖNELİK AVC PATENT PORTFÖYÜ LİSANSI KAPSAMINDA LİSANSLANMIŞTIR KİŞİSEL VE TİCARİ OLMAYAN BİR FAALİYETLE ÇALIŞAN BİR TÜKETİCİ TARAFINDAN KODLANMIŞ VE/VEYA ESÜ VİDEO SAĞLAMA LİSANSLI BİR VİDEO SAĞLAYICINDAN ELDE EDİLMİŞTİR. BAŞKA HERHANGİ BİR KULLANIM İÇİN HİÇBİR LİSANS VERİLMEZ VEYA ZIMNİ OLMAYACAKTIR. İLAVE BİLGİLER MPEG LA, LLC'DEN ELDE EDİLEBİLİR SEE

https://www.mpegla.com

BSD Lisansı ( NVM Express Sürücüsü)

Kameranın NVM Express sürücüsünde bulunan açık kaynaklı yazılımın lisansı aşağıdaki gibidir:

https://imaging.nikon.com/support/pdf/LicenseNVMe.pdf

Diğer Açık Kaynaklı Yazılımlar

Ek açık kaynak lisansları aşağıdaki URL'de bulunabilir:

https://imaging.nikon.com/oss/en/index.htm