Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Otomatik Yakalama İşlevlerindeki Değişiklikler ve Eklemeler

[ Otomatik yakalama ] fotoğraf çekimi ve video kayıt menülerinde çalışır.

Kameranın Manuel Odaklama Ayarıyla Uyumluluk

Fotoğraf makinesi donanım yazılımının önceki sürümlerinde, manuel netleme ile çekim yaparken, kamera lens netleme modu anahtarını [ M ] olarak ayarlamanızı gerektiriyordu ancak “C” donanım yazılımı sürüm 5.00'den başlayarak, yalnızca manuel netlemeyi seçerek manuel olarak odaklanabilirsiniz. kamerada.

 • Manuel odaklama modunda [ Yakalama kriterleri ] > [ Mesafe ] seçimi kaldırılırsa, nesne algılama için kullanılan alan artık [ Hedef alan ] ile etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakılabilir.

Dikkat: “ Yakalama Kriterleri ” > “ Mesafe

 • Manuel netlemede mesafeyi ayarlamak için AF-ON düğmesine veya deklanşöre basıldığında geçerli netleme konumu kaydedilir. Düğmelerden herhangi birine basmadan önce, odağı veya lens üzerindeki kontrol halkasını döndürerek odak konumunu ayarlayın.
 • Konunun önemli ölçüde odak dışı olması durumunda, kameranın konuya olan mesafeyi tespit etme doğruluğu düşebilir.

DX Görüntü Alanı Desteği

Kamera donanım yazılımının önceki sürümlerinde, otomatik yakalama kullanılırken görüntü alanı için yalnızca FX seçilebiliyordu ancak “C” donanım yazılımı sürüm 5.00'den itibaren DX görüntü alanı da destekleniyor.

 • Fotoğraf modunda görüntü alanı [ 1:1 (24×24) ] veya [ 16:9 (36×20) ] olarak ayarlandığında otomatik yakalama kullanılamaz.

Yeni Yayın Modu Seçenekleri: “ C15 ” ve “ C60

 • Artık deklanşör modunu [ C15 ] kamera “C” donanım yazılımı sürüm 5.00 ile kullanabilirsiniz.
 • Fotoğraf makinesi donanım yazılımının önceki sürümleri, seçildiğinde [ C60 ] seçeneğini [ C120 ] olarak değiştirmişti; kamera “C” donanım yazılımı sürüm 5.00, [ C60 ] için destek sağlar.

Ayar Ekranlarında ve Ayar Adlarında Değişiklikler

Bazı ayar ekranları ve ayar adları değiştirildi.

Hareket Ayarları Ekranı

 • [ Hız ], [ En Yavaş ] olarak değiştirildi.
 • [ Konu Boyutu ], [ En Küçük ] olarak değiştirildi.

Konu Algılama Ekranı

[ Konu Boyutu ], [ En Küçük ] olarak değiştirildi.

Mesafe Kriterleri Ekranı

 • [ Yakın ], [ En Yakın ] olarak değiştirildi.
 • [ Uzak ], [ En Uzak ] olarak değiştirildi.

Gelişmiş: Mesafe ” için Aralık Genişletildi

Kamera donanım yazılımının önceki sürümlerinde, kameranın bir nesneyi algılayabileceği aralık için yapılandırılabilen değerler odak uzaklığına bağlıydı. “C” donanım yazılımı sürüm 5.00'den itibaren bu ayar, odak uzaklığından bağımsız olarak 0,1 ila 999 m aralığında yapılandırılabilir.

 • [ En Yakın ] değeri ana ayar kadranı döndürülerek ayarlanabilir ve [ En Uzak ] değeri alt-ayar kadranı döndürülerek ayarlanabilir.
 • [ En Yakın ] ve [ En Uzak ] seçeneklerini beyaz rakamlarla gösterilen değer aralığında yapılandırmanızı öneririz. Bu seçeneklerin sarı ile gösterilen değerlere ayarlanması, kameranın nesneye olan mesafeyi ne kadar doğru algılayabileceğini azaltabilir.

Konu Tespit Türlerine Uçaklar Eklendi

[ Gelişmiş: Konu algılama ] için konu türü olarak "Uçaklar" eklendi.

Başlangıç Gününü/Saatini Ayarla ” Eklendi

Artık ayarlar onaylama iletişim kutusundaki g ( Fn4 ) düğmesine basarak otomatik yakalamayı başlatmak için tarih ve saati yapılandırabilirsiniz. Otomatik yakalama, ayarlanan tarih ve saatten başlayarak yapılandırılan süre boyunca gerçekleştirilecektir.

Seçenek Tanım
[ Başlangıç gününü/saatini ayarla ] Ayarlanan tarih ve saatten başlayarak yapılandırılan süre boyunca otomatik yakalama çekimi gerçekleştirmek için [ Evet ] seçeneğini seçin.
[ Başlangıç günü/saati ] Çekime başlamak için tarih, saat ve dakikayı belirtin.
[ Çekim süresi ] Aşağıdaki seçenekler arasından otomatik yakalamanın gerçekleştirileceği süreyi seçin: [ Sınırsız ], [ 1 saat ], [ 2 saat ], [ 3 saat ]. [ Sınırsız ] seçilirse, otomatik yakalama manuel olarak sonlandırılana kadar devam edecektir.

Otomatik Yakalama Sırasında Sarı Çerçeve

Otomatik yakalamayı başlattıktan sonra fotoğraf makinesi yapılandırılan kriterleri karşılayan bir konuyu tespit etmezse, çekim ekranının etrafında sarı bir çerçeve görüntülenecektir. Bu, kameranın otomatik yakalama için beklemede olduğunu açıkça ortaya koyar.

 • Fotoğraf makinesi konuyu algılayıp yakalarken, çekim ekranının çevresinde kırmızı bir çerçeve görüntülenecektir.