Nikon

عربي

Български

Čeština

Dansk

Deutsch

Ελληνικά

English

Español

Eesti

Suomi

Français

हिन्दी

Magyar

Indonesia

Italiano

日本語

Қазақ

한글

Lietuvių

Latviski

Nederlands

Norsk

Polski

Português

Română

Русский

Slovenčina

Slovenščina

Српски

Svenska

ภาษาไทย

Türkçe

Українська

简体中文

繁體中文

Select language

Google Translate

BU HİZMETTE GOOGLE TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇEVİRİLER BULUNABİLİR. GOOGLE, ÇEVİRİLERLE İLGİLİ DOĞRULUK VE GÜVENİLİRLİK GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ VE TÜM TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE HAK İHLALİNDE BULUNULMAMASI ZIMNİ GARANTİLERİNİ REDDEDER.

Nikon Corporation (aşağıda “Nikon” olarak anılmaktadır) başvuru kaynakları, Google Translate tarafından işletilen çeviri yazılımı kullanılarak size kolaylık sağlamak üzere çevrilmiştir. Doğru bir çeviri sağlamak için makul seviyede çaba gösterilmiştir ancak hiçbir otomatik çeviri mükemmel değildir ya da insan çevirmenlerin yerini almak üzere tasarlanmamıştır. Çeviriler, Nikon’un başvuru kaynaklarının kullanıcılarına bir hizmet olarak sağlanmaktadır ve “olduğu gibi” sağlanır. İngilizceden herhangi bir dile yapılan tüm çevirilerin doğruluğu, güvenilirliği veya doğruluğu konusunda açık veya zımni hiçbir garanti verilmez. Bazı içerikler (resimler, videolar, Flash vb. gibi), çeviri yazılımının sınırlamaları nedeniyle doğru çevrilmemiş olabilir.

Resmi metin, başvuru kaynaklarının İngilizce versiyonudur. Çeviride oluşturulan hiçbir tutarsızlık veya farklılık bağlayıcı değildir ve mevzuata uyum veya yargı hükümleri açısından hukuki bir etkisi yoktur. Çevrilen başvuru kaynaklarında bulunan bilgilerin doğruluğu ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kaynakların resmi versiyonu olan İngilizce versiyonuna başvurun.

Yeni Deklanşör Sesi ve Ses Seviyesi Seçenekleri

['ye yeni seçenekler eklendi Kamera sesleri Kurulum menüsündeki ] öğesini seçin. Deklanşör sesi düzeyi artık diğer elektronik seslerden ayrı olarak ayarlanabiliyor. Deklanşör sesi türlerini de seçebilirsiniz.

Seçenek Tanım
[ Deklanşör sesi ] [ ON ] seçilirse, deklanşör bırakıldığında kamera bir ses çıkarır.
[ Ses Seviyesi ] Toplam beş seçenek arasından elektronik deklanşör sesinin düzeyini seçin.
[ Tür ] 5 tür deklanşör sesi arasından seçim yapın.
[ Bip sesi ]
  • Kamera “C” donanım yazılımı sürümü 3.xx veya daha eski olan [ Bip açık/kapalı ] işleviyle aynıdır. [ Açık ] veya [ Kapalı (yalnızca dokunmatik kontroller) ] seçeneğini belirlerseniz aşağıdaki durumlarda bip sesi duyulur:

    • otomatik zamanlayıcı geri sayım yapar,
    • aralıklı çekim, hızlandırılmış video kaydı veya odak kaydırma bitişleri,
    • fotoğraf makinesi fotoğraf modunda netleme yapar (netleme modu için AF-C seçilirse veya Özel Ayar a2 [ AF-S öncelik seçimi ] için [ Bırakma ] seçilirse bunun geçerli olmadığını unutmayın) veya
    • dokunmatik kontroller kullanılır (ancak [ Kapalı (yalnızca dokunmatik kontroller) ] seçilirse dokunmatik kontroller için bip sesi çıkmayacağını unutmayın).
  • Bip hoparlörünü susturmak için [ Kapalı ] seçeneğini seçin.
[ Ses Seviyesi ] Bip sesi seviyesi için üç seçenekten birini seçin.
[ Satış Konuşması ] [ Yüksek ] ve [ Düşük ] arasından bip sesinin perdesini seçin.