Flaş senkronizasyon hızını seçin.

  • 1/200 s (Otomatik FP): Otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon uyumlu flaş üniteleriyle etkinleştirilir ve diğer flaş üniteleri için maksimum senkronizasyon hızı 1/200 s olarak ayarlanır. Fotoğraf makinesi P veya A modunda 1/200 s değerinde bir enstantane hızı gösterdiğinde gerçek enstantane hızı 1/200 s değerinden daha kısaysa otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon etkinleştirilecektir ve fotoğraf makinesi ile (P ve A modları) veya kullanıcı tarafından (S ve M modları) 1/8000 s kadar kısa enstantane hızları seçilebilir.
  • 1/200 s–1/60 s: Maksimum flaş senkronizasyon hızını seçilen değere ayarlayın.

Deklanşör Hızının Flaş Senkronizasyon Hız Limitinde Sabitlenmesi

Enstantane hızını S veya M modunda senkronizasyon hızı limitinde sabitlemek için mümkün olan en yavaş hızdan (30 s veya Time (Süre)). bir ayar daha yavaş bir hız seçin. Ekranda ve kontrol panelinde flaş senkronizasyon hızı ile birlikte bir flaş senkronizasyon göstergesi (“X”) görüntülenecektir.

Otomatik FP Yüksek Hızlı Flaş Senkronizasyon

Otomatik FP yüksek hızlı flaş senkronizasyon fotoğraf makinesinin desteklediği en yüksek enstantane hızında kullanılmasını sağlayarak, parlak güneş ışığında bile daha az alan derinliği için maksimum diyafram değerinin seçilmesine olanak sağlar. Flaş bilgisi ekranında, 1/200 s (Otomatik FP) seçildiğinde “FP” gösterilir.

A Özel Ayarlar: Fotoğraf Makinesi Ayarlarını İnce Ayarlama

a: Otomatik netleme

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Ekran

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Film