Ana ve alt-ayar kadranlarının çalışmasını özelleştirin.

  • Ters döndürme: Seçilen işlemler için ayar kadranlarının dönüş yönünü tersine çevirin. Seçenekleri vurgulayın ve seçmek veya seçimi kaldırmak için 2 düğmesine ve ardından değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için J düğmesine basın.

  • Ana/alt öğeyi değiştir: Pozlama ve netleme işlemleri için ayar kadranlarının oynadığı rolleri seçin.

    • Pozlama ayarı: Açık seçilirse ana ayar kadranı diyaframı ve alt-ayar kadranı enstantane hızını kontrol edecektir. Açık (A Modu) seçilirse ana ayar kadranı yalnızca A modunda diyaframı ayarlamak için kullanılacaktır.
    • Otomatik netleme ayarı: Bu seçenek, Özel Ayar f2 (Özel kontrol atama) kullanılarak Netleme modu/AF alanı modu atanan kontrol için geçerlidir. Açık seçilirse netleme modu, kontrolü basılı tutarak ve alt-ayar kadranını çevirerek, AF alanı modu ise kontrolü basılı tutarak ve ana ayar kadranını çevirerek seçilebilir.
  • Menüler ve izleme: Menüler ve izleme için çoklu seçiciyi kullanmak üzere Kapalı öğesini seçin. Açık veya Açık (resim inceleme hariçtir) seçilirse ana ayar kadranı tam çerçeve izleme sırasında görüntülenen resmi seçmek ve küçük resimleri ve menü öğelerini vurgulamak için kullanılabilir. Alt-ayar kadranı tam çerçeve izlemede Alt kadran gelişmiş çerçeve için seçilen seçeneğe göre ileri veya geri atlamak için ve küçük resim izlemede sayfayı yukarı veya aşağı taşımak için kullanılır. Menüler görüntülenirken, alt-ayar kadranını sağa çevirmek vurgulanan seçeneğe ait alt menüyü görüntüler, sola çevirmek ise önceki menüyü görüntüler. Bir seçim yapmak için 2 veya J düğmesine basın. Ayar kadranlarının resim inceleme sırasında izleme için kullanılmasını önlemek için Açık (resim inceleme hariçtir) seçeneğini seçin.
  • Alt kadran gelişmiş çerçeve: Menüler ve izleme için Açık veya Açık (resim inceleme hariçtir) seçildiğinde, alt-ayar kadranı tam çerçeve izleme sırasında bir klasör seçmek, tek seferde 10 veya 50 kare ileri veya geri atlamak ya da sonraki veya önceki korumalı resme, sonraki veya önceki fotoğrafa, sonraki veya önceki filme yada seçilen bir derecelendirmeye sahip sonraki veya önceki resme atlamak için döndürülebilir (derecelendirmeyi seçmek için Derecelendirme öğesini vurgulayın ve 2 düğmesine basın).

A Özel Ayarlar: Fotoğraf Makinesi Ayarlarını İnce Ayarlama

a: Otomatik netleme

b: Ölçüm/Pozlama

c: Zamanlayıcılar/AE Kilidi

d: Çekim/Ekran

e: Basamaklama/Flaş

f: Kontroller

g: Film